Reisicumhur Erdoğan, “İlk Oyum Erdoğan’a, İlk Oyum Ak Parti’ye Cahillik Buluşması”nda konuştu: (3)

Cumhur Reisi ve AK Fırka Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir süredir “Türkiye ayrımsız doktor, aynı mühendis, aynı artist kaybetti, filanca talih kazandı.” türü hezeyanlarla gençlere usanç pompalanmaya çalışıldığını belirterek “Tam düzentileme ve hanay standartlarına sahip gösterdikleri ülkeler, yüz yüze kaldıkları erke ve azık krizinin çözümü amacıyla bizden arkalama istiyorlar.” dedi.

Erdoğan, Sakarya’daki Serdivan Spor Salonu’nda düzenlenen “İlk Oyum Erdoğan’a, İlk Oyum Selim Öğür’ye Deneyimsizlik Buluşması” programında yaptığı konuşmada, 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimini, nüfusu 82 milyon olan Türkiye’birlikte 26 milyon 330 bin oyla tamamladıklarını hatırlattı.

DÜRÜST Tümen’nin ilk kez iktidara geldiği 2002 seçiminden sonraları nüfusu yüzde 26 küsurat Türkiye’da oylarını kısaca yüzde 150 artırdıklarına dikkati calip Erdoğan, şöyle konuştu:

“Bu artışı arz çokça neye borçluyuz biliyor musunuz? Gençlerimize borçluyuz. Biz güzel ve seçilme yaşını düşürdükçe, gençlerimizin sandığa gitme oranı arttıkça, AK Fırka’nin oyu yükseldi. Biz göreve geldiğimizde fikir kullanmanın yaşı kaçtı? 30, 30’un altındakiler görüş kullanamıyordu. Olur bunu 25’e kim indirdi, 18’e kim indirdi? 25 hoşnutluk indiren biziz. 18 yaşa indiren dahi biziz. Çünkü CHP gençlere güvenmiyordu. ’25 yaş, Meclis’i çoluk çocuğa mı bırakacağız?’ ’18 yaş, Meclis’i çoluk çocuğa mı bırakacağız?’ Bu ifadeleri kullanıyorlardı. Tığ hangi dedik, ‘Kendinize gelin. İstanbul’un fethini gerçekleştiren zihayat 18 yaşındaydı.’ İşte biz o ecdadın torunlarıyız. Zımnında biz gençliğimize güveniyoruz. İnanıyoruz kim bizim gençliğimiz şu anda nasıl parlamentoda 18 gözyaşı genç, parlamentoyu evirip çeviriyorsa çıktı bunu çok daha kalburüstü tıpkısı şekilde yürütecek.”

Gezi Parkı odaklı olayların başladığı 2013 yılında birilerinin tekrar harflere döktükleri semboller üzerinden gençlerle aralarındaki bağın koptuğunu varsayarak ellerini ovuşturmaya başladığını söyleyen Erdoğan, hemencek tıpkısı yıl sonraları yapılan Reisicumhur seçiminde yüzdelik 52’yle o güne büyüklüğünde genişlik erdemli oyu aldıklarını, mebus seçimlerinde yüzdelik 50, mahalli seçimlerde yüzdelik 44 oy alarak rekor seviyelere ulaştıklarını belirtti.

Cumhur Reisi Erdoğan, PKK’dan DHKP-C’ye, FETÖ’den DEAŞ’a büyüklüğünde tam yıldırı örgütlerinin üzerlerine saldırdığı aynı dönemde arz büyük desteği gençlerden aldıklarını dile getirerek şöyle bitmeme etti:

“Ülkemize yapılan genişlik balaban ihanetlerden biri olan 15 Temmuz darbe teşebbüsü gecesi birlikte tekrar sizler de eser yazdınız. O geceleyin meydanlarda dürüst sakallı pirifanilerle çocuğunu evinde bırakıp meydanlara koşan kadınlarımızla bu arada yer çokça dahi gençlerimiz vardı. Sevgili gençler benim sunu mümasil say arkadaşlarımdan benzeri tanesi olan, iletişimimi yürüteç Erol Olçok diye tıpkı sevgili arkadaşım vardı. Onun da aynı yavrusu vardı, ismi Abdullah Tayyip. O akşam köprüde ne efsus ki bu alçak FETÖ’cüler Erol’u bile Abdullah’ı dahi göğsünden ve sırtından vurarak şehit ettiler. 15-16 yaşındaydı Abdullah.”

“Bu ülkenin gençlerine daim karamsarlık aşılamaktan vazgeçin”

Sakarya’birlikte bugün gençlerle alay malay olduklarını, 2023 seçimlerinin yapıldığı devir dahi esasen gençlerle yanında kez yürüyeceklerini belirten Erdoğan, “Buna karşın özlük çöllük siyasal görüşlerini, ideolojik dayatmalarını, sapkınlıklarını ısrarla gençlerimizin tamamına tevsi etmeye çalışanlar bittabi boş durmuyor, durmayacak. Sakarya’dan şu güzel salonun atmosferinden yekpare bu istismarcılara sesleniyorum. Gençlerimizi bayındır bırakın. Gençlerimizin yakasından düşün. Gençlerimize dolma söylemeyin. Gençlerimizin gözünü boyamaya, ruhunu kirletmeye, zihnini bulandırmaya çalışmayın. Bu ülkenin gençlerine daima kötümserlik aşılamaktan vazgeçin. Gençlerimizin özgürlüklerini ellerinden alarak onları modern çağın köleleri haline getiremeyeceksiniz.” diye niteleyerek konuştu.

Cumhur Reisi Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Şimdi buradan yine ediyorum. Kimlere? CHP’ye. Kimlere? 6’lı masanın etrafında bulunanlara. ya siz değil miydiniz, gençlerin seçilme yaşını evvel 25’e, peşi sıra 18’e düşürmeye çalışırken bize cebin çıkanlar? Siz değil miydiniz, bizi, parlamentoyu ve uray meclislerini çoluk çocukla doldurmakla suçlama edenler? Siz değil miydiniz, beherglas gencimiz yüksek tahsil imkanına sahip olsun diye niteleyerek 81 vilayetimizde darülfünun kurmamızı müthiş eleştiren? Siz değil miydiniz, Temel Mahkemesi’hangi sorun açarak gençlerimize verdiğimiz bursları engellemeye çalışan? Çoluk Çocuk, bunlara soralım. Siz değil miydiniz, kız evlatlarımızın, eğitim öğretim özgürlüğünün önünü seçmek üzere üniversite kapılarına ikna odaları kuran? Siz değil miydiniz, kâmilen önder hatiplerin önünü saklamak üzere bütün meslek okullarını hele öldürmeye etkin? Siz değil miydiniz, karı kardeşlerimizin başörtüleriyle çalışabilmelerini çalmak amacıyla yönetmelikler çıkartan? Siz değil miydiniz, efdal tahsil yurtlarımızın sayısını arttırmaya, cesaret ve burs imkanlarını genişletmeye çalışırken bize engel üstüne engel çıkartanlar? Siz değil miydiniz, domestik arabamız Togg’dan domestik insansız hava aracımız Bayraktar’a kadar seçme teknoloji atılımımıza balta vurmaya müteharrik? Elhasıl siz değil miydiniz, geleceğimiz ve hele da gençlerimiz amacıyla yaptığımız değme hizmetin önüne kama olan?”

“Konut kampanyamıza mazeret selametlemek üzere iftiralara başvurdular”

Reisicumhur Erdoğan, “kıskı siyasetinin” serencam örneğini TOKİ vasıtasıyla başlattıkları 250 bin sosyal ev kampanyasında aynı nöbet henüz yaşadıklarını belirterek şöyle devam etti:

“Biliyorsunuz gençlerimize zait ayrımcılık yaparak yüzde 20 oranında yani 50 bin konutluk kontenjanı gençlerimize ayırdık. Amacımız hayata yeni başlayan gençlerimizin bölük sorunlarını şimdiden çözmelerine koruyucu kendisine henüz şişman, elan korkusuz, henüz özgüvenli adımlar atmalarını sağlamaktır. Buna birlikte karşı çıktılar. Göz kampanyamıza vesile kaydetmek amacıyla akla zarar nice yalanlara, nice iftiralara başvurdular. İş beğenmek, bakım ve proje tayyetmek adına, günlerdir nefeslerini bizim projemize çamur kovmak üzere harcıyorlar amma biz 20 yıldır bu kervanı onlara rağmen yürüttüğümüz için hiçbirine kulak asmıyoruz. Müstevli döneminde da benzer yöntemlerle ülkemizi siftinlik düşürmeye, milletimizi tahkir etmeye çalışmışlardı. Sonuçta Türkiye bu keyif krizini yeryüzü bol yönetmen mevki adına takkadak kendi vatandaşlarına gereken hizmetleri vermekle kalmadı, dünyanın dört bir yanına da yardım etti. Farklı ülkeler vatandaşlarını adeta ölüme metrukiyet ederken, biz dünyanın dört bir yanındaki sökel insanlarımızı cankurtaran uçaklarla yurdumuza taşıdık.”

“Hezeyanlarla gençlerimize bezginlik pompalamaya çalışıyorlar”

Reisicumhur Erdoğan, “Tıpkı süredir ‘Türkiye aynı doktor, ayrımsız mühendis, tıpkı artist kaybetti, filanca devlet kazandı.’ türü hezeyanlarla gençlerimize umutsuzluk pompalamaya çalışıyorlar. Mükemmel iş ve maltalık standartlarına sahip gösterdikleri ülkeler, yüz yüze kaldıkları erke ve gıda krizinin çözümü amacıyla bizden arkalama istiyorlar. Tehlikesiz olun bu nev beşinci dal faaliyeti ürünü kampanyalara aygıt olanların başları sıkıştığında kaçıp gelecekleri düz, tekrar Türkiye olacaktır. Şimdiden bunun işaretleri görülmeye başlandı. Gelsinler, teröre bulaşmamış ve ülkesine hıyanet etmemiş herkese bizim kucağımız bile gönlümüz birlikte küşade. Hazreti Mevlana’nın, Yunus Emre’nin, Hacı Bektaşi Veli’nin, Cömert Evran’ın yaşadığı toprakların bereketi ve bıraktığı uygarlık mirasının gücü hepimize yeter.” diye niteleyerek konuştu.

Gençlere, “Sizlerden yegâne isteğim kimsenin sizi kullanmasına, sömürmesine, ruhunuzu ve zihninizi kirletmesine cevaz vermeyin.” diye niteleyerek seslenen Erdoğan, şunları kaydetti:

“Kâfi kim siz özgürlüğünüze eş çıkın, iradenize ehil çıkın, geleceğinize ehil çıkın. Yeter kim inancınıza, imanınıza, tarihinize, kültürünüze, ecdadınıza eş çıkın. Yeter kim kendinizi geliştirin ülkenin kazanımlarına ehil çıkarken vizyonumuza üstelik cimri sarılın. Allah’ın izniyle iri ve hayat dolu Türkiye’nin inşasının tamamlanmasının önüne bunların hiçbiri geçemeyecektir. Hazırsanız, hızla akıbet cümlelerimizi okuyalım. Dolgunca ses ile Türkiye duysun. Biricik ulus, tek öncü, yegâne vatan, yegâne ihtişam. Ayrımsız olacağız, bilgili olacağız, ruhlu olacağız, cömert olacağız, hep alay malay Türkiye olacağız.”

Kampanyanın leziz olmasını dileyen Erdoğan, konuşmasının böylecene gençlerle beraber Orhan Gencebay’ın “Zaman Baharat Olunca” şarkısını dinledi.

Erdoğan, elan sonradan “İlk oyum DÜRÜST Öğür’ye, önceki oyum Erdoğan’a” kayıtlı grafitilere imza attı.

Notlar

İlk Oyum SELIM Öğür’ye İlk Oyum Erdoğan’a programının yapıldığı Serdivan Spor Salonu, gençler eliyle saatler ilk dolduruldu.

Salonda “Zırvalarla Zirveler Mevsuk”, “AK Öğür Toyluk Çağında, Deneyimsizlik DOĞRU Parti’nin Beraberinde”, “Bakıyorum Reis’e Olur Diyorum Doğdu Güneşim”, “Ufka Bak Yiğidim İnkılaba Bir Iki Kaldı”, “İlk Oyumuzla 2023’te Seni Yine Başkan Yapacağız” yazılı pankartlar asıldı.

Ellerinde Türk bayrakları ve YANLIŞSIZ Öğür flamaları taşıyan gençler, sıkça Reisicumhur Erdoğan amacıyla motto attı.

Cumhur Reisi Erdoğan, salona girişinin ardından kendisi amacıyla vadi zarfında hazırlanan platformda yayan gençleri selamladı.

Erdoğan kompozitör, aranjör ve prodüktör Yiğitlik Kınay’ın performans sergilediği bayram ve müziği Kaan Tangöze’ye ilişik “Senden Henüz Evire Çevire” eseriyle salonu dolaştı.

Salonu dolduran gençlerin birçoğu, üzerinde Reisicumhur Erdoğan’ın siluetinin bulunduğu tişörtler giyerken Erdoğan’ın hitabı sırasında salonda “Çokça Abat Çokça Istekli” bağlanmış dev bire bir pankart açıldı.

Programa Reisicumhur Yardımcısı Fuat Oktay, partililer, milletvekilleri ve şehremaneti başkanları katıldı.

(Bitti)

Share: