“İlk Oyum Erdoğan’a, İlk Oyum AK Parti’ye” Sakarya’dan başladı

AK Fırka Genel Format Cahillik Kolları Başkanı Eyyüp Kadir İnan, “Sözümüz olsun Sayın Cumhurbaşkanım, Türkiye’deki tam il kaza ve mahallelerde gerçekleştireceğimiz ‘İlk Oyum Erdoğan’a, İlk Oyum YANLIŞSIZ Tümen’ye’ programlarıyla Haziran 2023’te gençlerden en fazla düşünce aldığımız tıpkı seçim olacak. İnşallah bu seçimde DÜRÜST deneyimsizlik biricik dokunuşla sandığa mührünü vuracaktır.” dedi.

Serdivan Spor Salonu’nda planlı İlk Oyum Erdoğan’a, İlk Oyum DÜRÜST Öğür’ye Gençlik Buluşması etkinliğinde mütekellim İnan, Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

Erdoğan’ın 1,5 yılda 24 deneyimsizlik buluşmasında gençlerle bire bir araya gelerek talepleri, şikayetleri ve önerileri dinlediğini tamlayan İnan, hemencek akabinde yurtlardaki internet kotasının artırılması, bedelli askerliğin kapsamının genişletilmesi, öğrenci affı, yaz aylarında KYK yurtlarında gençlerin ücretsiz konaklaması, ensiz kontenjanlarının artırılması ve tahsil kredilerinin hoşgörüsüz ödenmesinde takkadak esas paranın alınması kabilinden bir nice hususu neticeye ulaştırdığını kaydetti.

İnan, kimi vakit “Gençler hükümete ve Cumhurbaşkanına güveniyor mu?” diye kendilerine sorulduğunu dile getirerek şöyle konuştu:

“Bu soruyu soranlara Sakarya’nın arz balaban sınırlanmış spor salonunu hınca felaket dolduran gençlerimiz cevap vermiştir. Sayın Cumhurbaşkanım bu salonda kâin cemi gençler 25 gözyaşı altı. Sizden önceki, YANLIŞSIZ Parti’den evvel bu salonda bulunan genlerin seçilme hakkı yoktu. Anne demin biz onlara soralım, gençler seçilme yaşını önceki 30’dan 25’e sonraları da 18’e indiren lidere mi güvenir yoksa seçkin defasında seçilme yaşı düşürülürken buna karşı duran Cumhuriyet Halk Partisine mi güvenir? Gençler sonuç 20 yılda ekonomiden sanayiye, sağlıktan ulaşıma Türkiye’yi aynı ense lige taşıyan Recep Tayyip Erdoğan’a mı güvenir, yoksa herhangi bir yatırımın uğrunda kıskı olan muhalefete mi? Ülkemizi küresel sistemde oyun kurucu pozisyonuna haiz ve dünyanın istinkâf etmek gösterdiği bire bir talih haline getiren Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a mı güvenir, yoksa Batı’nın gönüllü taşeronluğunu yapmaya arzulu muhalefete mi güvenir? Tamlık çalışma arkadaşlarından umumi merkezdeki genel başbuğ yardımcılarına, parlamentodaki milletvekillerine ve vekillik kadrolarına büyüklüğünde herhangi bir merhalede gençliği sefer arkadaşı yapmış Recep Tayyip Erdoğan’a mı güvenir, yoksa yalnız gençleri istismar ettikleri ayrımsız ideolojinin bekçileri, emanetçileri yerine gören uymazlık partilerine mi?”

Gençlerin Erdoğan’a güvendiğini vurgulayan İnan, “Evvel de olduğu gibi bugün bile Recep Tayyip Erdoğan’a güveniyor. Önümüzdeki seçimlerde ilk kez oy kullanacak 6 milyon gencin desteğiyle Sayın Cumhurbaşkanımızı baştan başbuğ yapacak, YANLIŞSIZ Parti’mizi baştan rekor oyla erk yapacağız. Sözümüz olsun Sayın Cumhurbaşkanım, Türkiye’deki tamam el ilçe ve mahallelerde gerçekleştireceğimiz ‘İlk Oyum Erdoğan’a, İlk Oyum SELIM Öğür’ye’ programlarıyla Haziran 2023’te gençlerden yer çok fikir aldığımız tıpkısı seçme olacak. İnşallah bu seçimde AK gençlik tek dokunuşla sandığa mührünü vuracaktır.” ifadesini kullandı.Share: