Samsun TSO bakir hizmet binası 1 yaşında

Samsun Ticaret ve Endüstri Odası (TSO) Meclisi, tıpkısı sene önce aksiyon dünyasına kazandırılan eskimemiş bakım binasının hizmete girmesinin 1’inci yılını gato keserek kutladı. Mecliste mütekellim Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Anlaklı Murzioğlu, “Bu hepimizin gururu. Iri faaliyet verdik. Verdiğiniz yardım ve destekler amacıyla ayrımsız el daha teşekkür ediyorum” dedi.

Samsun TSO Ağustos Kocaoğlan Yalınç Sedir Toplantısı, Meclis Başkanı Haluk Akyüz başkanlığında gerçekleştirildi. Divan toplantısı öncesi Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) Toplumsal Bakım Uzmanı Tülay Barulay, YEDAM’birlikte sunulan hizmetler karşı sunum gerçekleştirdi. Arkası Sıra kürsüye gelen Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, iki güruh arasında yürüttükleri çalışmalar için bilgelik verdi.

“Balaban mesai verildi”

Sözlerine 1 yıl önceki hizmete alınan kaynak bakım binası hakkında başlayan Samsun TSO Umumi Heyet Başkanı Salih Anlaklı Murzioğlu, “Bugün bizler amacıyla az çok manidar aynı çevrim. Sabık yıl 31 Ağustos’ta sizlerin oluru ve desteği ile camiamıza kazandırdığımız yeni hizmet binamızda üyelerimize bakım vermeye başladık. Üzerinden tam tıpkısı yıl geçti. Bir Numara yılımız hümayun olsun. Bu süreçte sağlam çok organizasyona eş sahipliği yaptık. Bu yapı Türkiye’nin yerli ve milli otomobili TOGG’u Anadolu’üstelik ilk defa Samsun’da halkla buluşturduk. TOBB Başkanımızı ve Türkiye’nin ciharıyek yanından camiamız mensuplarını ağırladık. Milletvekillerimizle istişareler yaptık. Takatli çokça ülkenin eğin dozaj temsilcilerini ağırladık. Üyelerimize daha donanımlı bire bir ortamda hizmet vermenin ve camiamızı henüz prestijli bire bir ortamda temsil etmenin gururunu yaşadık. Bu hepimizin gururu. Balaban düzentileme verdik. Verdiğiniz katkı ve destekler amacıyla tıpkı misil elan teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

“Yapılan eserler ortaya koyulan vizyonun sonucudur”

Kullanılmamış hizmet binası çatısı altında Samsun ve talih adına henüz sunturlu hizmetler yöneltmek çalışmaya bitmeme edeceklerini belirten Murzioğlu, “Elbette akıbet eserimiz olan hizmet binamızla alay malay Samsun Ticaret ve Sanayi Odası yerine üstünlük alarak şehrimize kazandırdığımız Fuar Kurultay Merkezi, Lojistik Dalan, Maden Metroloji Laboratuvarı, Teknopark gibi yapılar Samsun’un kalkınması namına verdiğimiz gayretin somut eserleridir. Mufassal yıllar şehrimiz kalkınmasına iri yardım sağlayacaklarına istekle inanıyorum. Şehrimizin yükselen ihracat rakamları, sektörlerimizin gelişimine destek veren bu yapılar, yürüttüğümüz kip çokça proje camiamızdan aldığımız destek ve cüret çerçevesinde sizlerle alay malay ortaya koyduğumuz vizyonun sonucudur. Henüz iyilerine hep gelişigüzel imza atacağımıza inanıyorum. Nasıl çıtayı yükseğe taşıdık ama referansımız çokça ruhlu. Bu duygu ve düşüncelerle yüzyılı çok bire bir geçmişe ehil Odamızın tarihinde bir denek taşı olan yeni hizmet binamızda birinci yılımızı kutluyor, birçok başarılı yıllar diliyorum” diye konuştu.

“Göğsümüz kabardı”

Murzioğlu konuşmasında antrparantez, Samsun’birlikte görkemli aynı törenle açılışı yapılan TEKNOFEST KARADENİZ’e değinerek, “Ülkemizin Milli Uygulayım Bilimi Hamlesi’ni gerçekleştirmek amacıyla yola çıkan, ülkemizde milli teknolojinin geliştirilmesi üstüne kilit öneme topluluk dünyanın arz şişman havacılık, uzay ve uygulayım bilimi festivali olan TEKNOFEST, ülkemizin yüzyıllık gururunu iri coşkuyla kutladığı 30 Ağustos Yengi Bayramı’nda kapılarını Samsun’de açması bizler üzere balaban alım vesilesi oldu.

Savaş meydanlarında kazanılan zaferlerin, soylu erki zaferlerle taçlandırılmadıkça, seçme yönden kendine tam olmadıkça, o ülkenin bağımsızlığından kortej edilemez. Teknolojinin bu büyüklüğünde kilit tez olduğu günümüzde milli teknolojinin değeri kuşkusuz tartışılmaz. TEKNOFEST KARADENİZ alanını ziyaret ettiğimde, teknolojik anlamda geldiğimiz noktayı çok elan mebzul fark ettim. Hava Yuvarı beni berenarı etkiledi ve benzeri o büyüklüğünde dahi gururlandırdı. Çocukların, gençlerin ilgisi beni elan üstelik haddinden fazla bahtiyar etti. Bayağı göğsümüz kabardı. Bu gururu bize yaşatan ve festivalde emeği güzeşte özellikle Samsun Valisi Sayın Doç. Dr. Zülkif Dağlı başlamak amacıyla herkese teşekkür ediyor, milli uygulayım bilimi soymak hesabına mücahede gösteren herkesi yürekten kutluyorum. Sizlerin de mutlak etkinliğe gitmenizi referans ediyorum” şeklinde konuştu.

Samsunspor’a destek çağrısı

Konuşmasında bütün meclis üyelerine Samsunspor’a bindi olunması çağrısında mevcut Salih Anlaklı Murzioğlu, “Sizin bile bildiğiniz kabilinden Samsunspor’la üyelerimize yönelik ayrımsız protokol imzaladık. Zer arkadaşlar Samsunspor hepimizin. Samsunspor’a mukaddema süratle şipşak hepimiz katkıda bulunduk. Aramızda orada yöneticilik yapmış ihvan üstelik var. Cenabıhak razı olsun Yüksel Sebep takımı alarak şehrimizin markasına topluluk çıktı. Bize düşen Samsunspor’a manevi bindi çevirmek. Forma alarak, maça giderek, toplu ya de loca alarak takımımıza bindi vermeliyiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Arkası Sıra ise Samsun Tecim ve Sanayi Odası’nın aynı sene evvel hizmete giren bakir hizmet binası için pasta kesimi yapıldı. Divan, ruzname maddelerinin görüşülüp karara bağlanmasının arkası sıra sona erdi. – SAMSUN

Share: