Serencam dakika haberleri | Kayınvalide ve baldız cinayeti sanığı: Panik yaptım 112’yi aramayı unuttum

ELAZIĞ’üstelik, nisan ayında kayınvalidesi Zerife Doğan (80) ve baldızı Gülay Doğan’ı (60) öldürüp, diğer baldızının 10 yaşındaki oğlu Şanlı Tayyip Demirbağ’ı dahi yaralamaktan tutuklu Fırat Kayran ile fenomen sırasında yanı sıra mevcut oğlu Tunahan Alan’ın Elazığ 3’üncü Kırıcı Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına başlandı. Fırat Alan, mahkemede, “Hakaret ettikleri için öldürdüm. Silahla incitici ettim, olayın ardından ürkü yaptım. Bundan hava da 112 ekiplerini aramayı unuttum” dedi.

Fenomen, 4 Nisan 2022’de akşam ezanı saatlerinde Sarayatik Mahallesi Sebilhane Sokak’ta 3 eğik apartmanın 2’nci katındaki evde meydana geldi. Pandemi dolayısıyla cezaevinden izinli sâdır Fırat Kayran, kayınvalidesi Zerife Doğan’ın evine geldi. Evdekilerle benzeri süre tartışan Düz, tabancayla kayınvalidesi Zerife Doğan ve baldızı Gülay Doğan’a incitici etti. Seken 3 mermi, evdeki gayrı baldızının oğlu Mehabetli Tayyip Demirbağ’a birlikte çıkıntı etti. Fenomen yerinden kaçan Düzlük, eşi Cemile Düz’ı arayarak, “Annenle kız kardeşini öldürdüm. Git, evde görürsün” dedi. İhbarla eve afiyet ve polis ekipleri irsal edildi. Keyif görevlileri, Zerife ve Gülay Doğan’ın hayatını kaybettiğini belirledi. Asıl ve kızının camit bedenleri, otopsi üzere Fırat Üniversitesi Hastanesi morguna götürüldü. Kırıcı çorlu Mualla Tayyip ise ambulansla hastaneye kaldırıldı. Zerife ve Gülay Doğan, Rüstempaşa Camii’nde kılınan cenaze namazının peşi sıra eş mezarlığında toprağa verildi. Olayın peşi sıra gözaltına alınan Fırat Düzlük ve yanında olduğu tayin edilen oğlu Tunahan Kayran tutuklanarak cezaevine gönderildi. Ulu Melamet ise tedavisinin arkası sıra taburcu edildi.

Düz ve oğlunun yargılandığı davanın evvel duruşması Elazığ 3’üncü Sakil Ukubet Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya ‘Kasten öldürme’ suçundan yargılanan Fırat ve Tunahan Düzlük ile sanık ve tanık avukatları katıldı. Duruşmada Fırat Düzlük, kayınvalidesi ve baldızının namına hakaret ettiğini ve bu yüzden belindeki tabancayla zehir ettiğini söyledi. Olayın ardından ürkü yaptığını encam süren Fırat Düz, bu yüzden 112 Ivedi Çağrı Merkezi’ni aramayı unuttuğunu söyledi. Oğlu Tunahan Kayran ise olayla tıpkısı ilgisi olmadığını tez ederek, günahsız olduğunu söyledi. Yapılan savunmaların peşi sıra duruşma, duruşmayı 31 Ekim’e erteledi.

Share: