Silifke’de konuk edilen öğrenciler okula dönüştürülen Gençlik Kampı’nda dersbaşı yaptı

Mersin’in Silifke ilçesinde, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen öğrenciler üzere okula dönüştürülen Sebep Beyazıt Toyluk Kampı’nda eğitim bilimi süreci başladı.

Silifke Kaymakamlığı ve İlçe Milli Terbiye Müdürlüğünce, depremlerin yıkıma sefer açtığı kentlerden gelen öğrenciler üzere Cahillik Kampı’nda sınıflar oluşturuldu.

Öğrencilerin kitapları ve kırtasiye malzemeleri, görevliler marifetiyle özenle sıralarına yerleştirildi.

Hazırlıkların peşi sıra planlı törenle kasaba illerden mevrut 126 mektepli, 2022-2023 yetişek tedrisat yılının ikinci yarıyılı için dersbaşı yaptı.

Silifke Kaymakamı Abdullah Aslaner ve Şehremini Ilişkin Altunok, öğrencileri görüşme ederek başarılar diledi.

İlçe Milli Yetişek Müdürü Mustafa Sezgin, yaptığı açıklamada, depremzede ailelerin çocukları üzere 23 Nisan Kampı ile Kapızlı Rasim Bozbey İlkokulu’nda bile sınıflar oluşturulduğunu bildirdi.

Ana sınıfı, ilkokul ve ortaokul öğrencileri amacıyla sınıflar yapıldığını, ortaöğretim öğrencilerinin ise taşımalı yetişek kapsamına alındığını dile getiren Sezgin, “Öğretmenler ve beyyine öğretmenler görevlendirdik. Arkadaşlarımız, çocuklarımızı hediye etmek üzere korkulu şekilde çalışıyorlar. Bakanlığımız bütün kitapları ve kırtasiye malzemelerini realizasyon etti, çocuklarımızın sıralarına koyduk.” diyerek konuştu.

Share: