Sivas Deneyimsizlik Spor Kulübü şampiyon oldu

Türkiye’da ilk kez düzenlenen Tekerlekli Koltuk Floor Curling turnuvasında erkeklerde Sivas Toyluk Spor Kulübü böke oldu.

Tekerlekli Koltuk Floor Curling Türkiye Küme Şampiyonası, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ile ortaklaşa gerçekleştirildi. Mücadeleye; Sivas, Erzurum ve Kocaeli’den sporcular katıldı. 2 bölüm süren müsabakalar, Kocaeli Darıca İlçe Spor Müdürlüğü Darıca Gençlik Merkezinde yapıldı.

Kadınlarda, Kağıtspor birinci, Sivas Cahillik Spor Kulübü ikinci, Ego da Varım Tekerlekli Koltuk Floor Curling Takımı üçüncü, Erzurum Sülale ve Sosyal Politikalar Spor Kulübü ise dördüncü oldu.

Erkeklerde müsabakaları, Sivas Cahillik Spor Kulübü birinci, Kağıtspor ikinci, Sivas Şekerspor Kulübü üçüncü, Ben de Varım Tekerlekli Sandalye Floor Curling takımı dördüncü, Sivas Gençlik Spor Kulübü ise beşincilikle tamamladı. Karmalarda ise Kağıtspor birinciliği göğüslerken, Sivas Cahillik Spor Kulübü ikinci ve Ben birlikte Varım Tekerlekli Koltuk Floor Curling Takımı üçüncü oldu. – SİVAS

Share: