Siverek’te 4 köyün karıştığı kavgada 7 birey yaralandı

Siverek’te 4 köyün karıştığı kavgada 7 emanet yaralandı

ŞANLIURFA – Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde toprak anlaşmazlığı dolayısıyla 4 karye halkının karıştığı taşlı sopalı kavgada 7 yaşama yaralandı.

İlçenin Gürakar Mahallesi’ne mecbur Dibekdüzü Köyü’nde yeni ekim alanı boşaltmak amacıyla taşları temizleyen kepçe operatörünün, Dibekdüzü ve Sofice mezra halkı tarafından yapılan uyarıları dikkate almaması konusunda ağız dalaşı bundan sonra, tartışmada kepçe operatörü darp edildi.

Alınan bilgilere bakarak çarpma edilen kepçe operatörünün Büyükçay ve Demirci mezralarında mevcut akrabalarına telefon ederek arkalama istemesi üstüne çok sayıda kişi araçlarıyla yardıma koştu. Sofice mezrası girişinde yolları kesilen Büyükçay ve Demirci mezralı vatandaşlar ile Sofice ve Dibekdüzü vatandaşları arasında taş ve sopaların kullanıldığı cenk meydana geldi. Kavgada 7 kişi yaralanırken, 7 vasıta ile benzeri kepçe üstelik hasar gördü.

Olayın duyulması üstüne görüngü namına haddinden fazla sayıda 112 Evgin ve Bitirmiş Ekipleri gönderme edildi. Yaralılar ambulanslarla Siverek ve yakınlarda mevcut Oran Hastanelerine gönderme edilirken, Güllabi sayrılarevi çevresinde ve kavganın olduğu köylerde geniş güvenlik önlemleri aldı.

Yaralıların dirimsel tehlikesinin olmadığı öğrenilirken, olayla ilişkin inceleme başlatıldı

Share: