SPK haftalık bülteni

Anamal Piyasası Yerleşmiş (SPK), Tukaş Gıda Sanayi ve Tecim AŞ’nin resülmal artırımına onaylama verdi.

SPK haftalık bültenine bakarak, Kurul, Tukaş Besin Uran ve Ticaret AŞ’nin 218 milyon 120 bin liralık anamal artırımı onaylandı.

Akbank’ın 30 milyar teklik, Doğan Trend Otomotiv Ticaret Bakım ve Teknoloji AŞ’nin 360 milyon lira, TEB Finansman AŞ’nin 680 milyon lira, Tarım Yüreklilik Yem Uran ve Tecim AŞ’nin 800 milyon teklik ve Türkiye Güvence Bankası AŞ’nin 300 milyon ekü tutarındaki istikraz ara bulucu ihraç başvurusuna müsaade verildi.

Asamble, Trabzonspor Sportif Envestisman ve Futbol İşletmeciliği Tecim AŞ’nin hesap ve işlemlerinin 6362 sınırlanmış Sermaye Piyasası Kanunu (SPKn) ve ilişkin mevzuat kapsamında incelenmesi neticesinde, “mali tablolarda belirleme edilen mevzuata aykırılıklar” gerekçesiyle 478 bin 846 TL idari mal cezasının uygulanmasına değişmeyen verdi.

Türkiye’de yerleşik kişilere yönelik kendisine internet eliyle dar dışında kaldıraçlı iş yaptırıldığı belirlenen 33 genel ağ sitesine erişimin engellenmesi için Sermaye Piyasası Kanunu’nun 99. maddesinin dördüncü fıkrası göre türel işlemlerin yapılması kararı alındı.

Share: