Suriye’deki altı mahiye görevlerini tamamlayan “Boralar” yurda döndü

Suriye’nin Ahali Bab kentindeki 6 maaş görevlerini tümleç Tokat Kurnaz Özel Harekat Zümre Komutanlığına ilişkin 200 komandodan oluşan “Boralar” timi, Tokat’a geldi.

Umum Bab’dan dönen komandolar, davul zurna ve çiçeklerle karşılandı. Gümenek mevkisindeki taburda düzenlenen ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende yakarış edildi, kurban kesildi. Askerler komando er marşını okudu.

Komandolar, daha bilahare aileleriyle özlem giderdi.

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, burada yaptığı konuşmada, ülkenin içeride ve dışarıda huzuru ve güveni üzere seçme ahit canlarını ortaya koyarak müteharrik düzenlilik güçlerinin saksı tacı olduğunu belirterek, “Özellikle yemeden içmeden milletimizin canı, malı, huzuru amacıyla değil fariza yaptığınız gelişigüzel yerde canınızı ortaya koyarak ülkemizi oyun ettiğinize şahidiz. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Sizler ve sizlerin yoldaşları, ülkemizin yarınlara henüz tehlikesiz adımlarla ulaşması üzere hayatınızla, canınızla ve ailelerinizin fedakarlıklarıyla görev yapıyorsunuz. Hepinize filinta geldiniz diyorum. Seferiniz hümayun olsun.” dedi.

Programa, İl Uyanık Komutanı Mümessil Albay Bahri Bostancı, İl Itimat Müdürü Ödül Adnan Erdoğan dahi katıldı.

Share: