Tepebaşı Belediyesi, Sürdürülebilir Erke ve İklim Gösteri Planı Buluşmasına Katıldı

Tepebaşı Belediyesi, Sürdürülebilir Enerji ve İklim Gösteri Planı 3. Buluşması’nda Nilüfer Belediyesi’ne mihman oldu. CHP Genel Başbuğ Yardımcıları ve 7 CHP’li belediye başkanının katıldığı buluşmada iklim krizi, etkileri ve yerel yönetimlerin gösteri planları konuşuldu.

“Yerli Yönetimlerde Sürdürülebilir Erke ve İklim Gösteri Planı-Belediyeler Buluşması”nın üçüncüsü, Nilüfer Belediyesi aile sahipliğinde Bursa’dahi gerçekleşti.

Bursa Akademik Odalar Birliği Yerleşkesi’nde planlı buluşmaya, CHP Umumi Komutan Yardımcıları Seyit Torun, Mürtefi Öztunç, Ahmet Akın ve Prof. Dr. Lale Karabıyık, CHP Bursa Milletvekilleri Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Orhan Sarıbal, Erkan Işıklı, Yüksel Özkan, Nilüfer Şehremini Toygar Fazilet, Karşıyaka Belediye Reisi Cemil Liva, Kadıköy Şehremini Şerdil Abra Odabaşı, Bodrum Belediye Reisi Ahmet Aras, Şişli Belediye Reisi Muammer Zehir, Seyhan Şehremini Akif Eksiksizlik Akay ile Tepebaşı Belediye Başbuğ Yardımcısı Suat Yalnızoğlu, CHP ve İYİ Tümen iklim yönetimleri, akademisyenler ve yer gönüllüsü vatandaşlar katıldı.

Ev sahibi adına açım konuşmasını özne Nilüfer Belediye Başkanı Toygar Erdem, abuhava krizinin hayatın gelişigüzel alanını etkileyen benzeri bahis olduğuna özen çekti.

Tepebaşı Uray Komutan Yardımcısı Suat Yalnızoğlu birlikte toplantıda, Tepebaşı Belediyesi’nin hayata geçirdiği Türkiye’deki önceki ve yegâne akil şehir projesi olan Remourban hakkında bilgiler aktardı. Yalnızoğlu antrparantez Tepebaşı Belediyesi’nin bozulmamış enerji ve iklim konusundaki çalışmalarına ilişik bile ayrıntılı bilgiler aktardı.

Share: