Tokat Vakfı’nın 37.kuruluş yıldönümü ve Komünist Günü tıpkı anda kutlandı

Tokat Vakfı’nın 37.kuruluş yıldönümünü ve Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 103.yıl dönümü Ankara’üstelik tıpkı otelde kutlandı.

500 den fazla Tokatlı hareket insanı, siyasi, Sivil Topluluk Kuruluşu temsilcileri ve Türkiye’nin ayrımlı illerinde ikamet fail Tokatlıların dokunaklı katılımlarıyla ilgi gösterdiği akşam, otel lobisinde tanışma kokteyli ile başladı. Tokat Vakfı Genel Başkanı Asalet Fazilet önderliğinde gerçekleştirilen, sunuculuğunu Ayfer Durak’ın gerçekleştirdiği şeb programı, Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya geldiği günü (Kızılca Devir) temsilen Ankara Seymenlerince Seymen Halayı gösterisiyle bitmeme etti. Patırtılı sanatçısı Bora Gencer’in fon aldığı gece katılımcıların ateşli atmosferiyle sona erdi.

1985 yılında Ankara’üstelik kurulan Tokat Vakfı, İstanbul, Kırıkkale ve Bursa şubeleriyle gelişigüzel, Tokatlılar ortada tesanüt ve iş birliği sağlamayı misyon edinmiş olan ve 37 yıldır birçok mehabetli çalışmalara önderlik ettiğini tamlayan Yiğitlik, ” Vakıf, bugüne kadar binlerce Tokatlı öğrenciye meccani burs vermiş, vermeye bitmeme etmektedir. 2022-2023 öğretim yılında de ihtiyaç sahibi tahminî 150 Tokatlı darülfünun öğrencisine burs verilmiştir. Tokat Vakfı, Ankara’da dinç mecmu Tokatlıların gücü ve sesi olmayı hedefleyen, Siyasi alt bölüm gözetmeksizin Ankara’birlikte hayatiyetli yahut gurbette olan tüm Tokatlıların yanında olduğunu belirtti. Tokat Vakfı Başkanı Asalet Erdem, “Tokat’a ve Tokatlılara içtenlikle bağlıyız. Nakit yerine bunu uzun yıllar süresince ispatladık. Vakfın kuruluşunda emeği geçen, vakıfımızın 37.kuruluş gecesinin gerçekleşmesine hizmet eden, geceye yoğun iştirak sağlayarak bizleri onurlandıran çok bulunmaz hemşerilerime teşekkürname ediyorum” ifadelerine kullandı. – ANKARA

Share: