TUNCELİ VALİLİĞİ’NDEN ‘TUVALET AÇILIŞI YAPTILAR’ PAYLAŞIMLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA

TUNCELİ Valiliği, 4 milyon TL’lik kıymet ile hayata geçirilen projelerin temsili açım programının içtimai medyada ‘Tuvalet açılışı yaptılar’ diyerek, gündem olmasının arkası sıra izah yaptı. söz konusu açıklamada, gerçeğe aykırı paylaşımlar karşı kanuncu muamele başlatıldığı belirtildi.

Tunceli’dahi Şarki Anadolu Projesi (DAP) Başkanlığı ile İl Özel İdaresi gelişim birliğinde 4 milyon TL’lik bedel ile hayata geçirilen 5 zirai sulama, 2 efsanevi içme suyu (HİS), 1 otlak ıslahı projesi ile yaylalar için yaptırılan portatif amelî tesislerinin temsili açılış programı gerçekleşti. İl Hususi İdaresi bahçesindeki programa katılan Ilbay Mehmet Uca Özkan, DAP Mıntıka Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Osman Demirdöğen, İl Hususi İdaresi Umumi Sekreteri Nazif Yıldırım, kurdele kesti. Ilbay Özkan de programda bire bir müşavere yaptı. Tunceli Valiliği, programın sosyal medyada ‘Tuvalet açılışı yaptılar’ diye niteleyerek ruzname olmasının peşi sıra izah yaptı. söz konusu açıklamada, kentte yıl içerisinde yapımı tamamlanan bazı tarımsal ve hayvancılık projeleri için temsilen küşat programı gerçekleştirildiği belirtildi.

‘YANLIŞ ALGI OLUŞTURULMAK İSTENMEKTEDİR’

Tunceli Valiliği’nin açıklamasında, Kâh basın ve iz organları ile bire bir hizip içtimai medya hesapları üzerinden kamuoyunu şaşırtıcı olmak ve kavisli matlup ihdas etmek üzere ‘Tuvalet açılışı yaptılar’ şeklinde paylaşımlar yapılmakta, takanak oluşturulmak istenilmektedir. Zaman Valimizin, DAP idaresi yetkililerinin, Kucak Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı ve üyelerinin, ilişik gurur temsilcilerimizin ve bile üreticilerimizin katılımıyla ilimiz genelinde yıl içerisinde yapımı tamamlanan tarımsal sulama projelerinin, efsanevi içmece suyu tesislerinin, otlak ıslahat projelerinin, otlak ve yayla yolu projelerinin tanıtım programı mamul, tamamlanan projelerin temsilen açılışları gerçekleştirilmiştir. Antrparantez ayrımsız izlence dahilinde yaylalarda üreticilerimizin yaşamını kolaylaştırmak için içlerinde banyo, ayakyolu ve bir kisve tahrif alanı kâin hareketli dirim konteynerlerinin üreticilerimiz yerine Tunceli Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’ne teslimi gerçekleştirilmiştir denildi.

‘GERÇEK ALIMLI PAYLAŞIMLAR HAKKINDA İŞLEM BAŞLATILDI’

söz konusu açıklamanın devamında şunlar kaydedildi

Toplam tutarı 15 milyon TL’ye ulaşan bu projelerimizin 4 milyon TL’lik kısmı DAP İdaresi’nce karşılanmıştır. Çözme böyleyken hangi yazık ki; bir hane yazılmış ve görsel basın organları ile içtimai medya hesaplarında, hem üretimin artırılması hem bile üreticilerimizin yaşamının kolaylaştırılması amacıyla gerçekleştirilen otlak ıslahları, zirai sulama projeleri, hayvan içmece suyu tesisleri, plato yolları imal projelerimizin temsilen yapılan küşat ve tanıtım programı çarpıtılmış, üreticilerimiz için yaptırılan hareketli yaşam konteynerlerinin birlikte bulunduğu alanda yapılan izlence ‘tuvalet açılışı’ üzere gösterilmiştir. Maatteessüf gayrimeskûn hazırda bire bir hizip sosyal iletişim araçları platformlarında bu çarpıtma haberler gerçekmiş kadar paylaşılmakta, insanlarımızda algı oluşturulmaya çalışılmaktadır. gerçek dışı paylaşımlar hakkında kanuni iş başlatılmış olup vatandaşlarımızın bu ve tıpkı takanak yanılsamalarına kapılmamaları, çalışmalarımızı Valiliğimiz sayfalarından strateji ve teslim etmeleri ehemmiyet yeryüzü etmektedir.

Share: