Van haberleri: Tuşba Uray Meclisi, 2023 yılı mali bütçe ve başarım programını onayladı

Van’ın minval Tuşba Belediye Meclisi, ‘2023 Mali Yılı Bütçe ve Takat Sınırı Programını’ görüşerek karara bağladı.

Tuşba Belediye Reisi Salih Akman başkanlığında toplanan Tuşba Belediyesi Meclisi, yapılan yoklamanın ardında bütçe görüşmelerine geçildi. İlçenin vizyonuna makul kendisine eğin yapıdan temizliğe, spordan eğitime gelecek yıla dayalı bakım ve yatırımların düz aldığı 324 milyon 168 bin 600 TL olan ‘2023 Yılı Tahmini Bütçesi’ ile ‘2023 Yılı Başarım Programı’ divan üyelerin oyuna sunuldu. Düşünce çokluğu ile kabul edilmesinin ardında ayrımsız konuşma eden Tuşba Şehremini Salih Saf, 2023 yılı mali bütçe ile performans programının Tuşba’ya ve Tuşbalılara adamakıllı olması dileğinde bulundu.

‘Gönül Belediyeciliği’ anlayışıyla cereyan ederek Tuşba ve Tuşbalılara hizmet ettiklerini dile getiren Komutan Bozulmamış, yatırım ağırlıklı denk aynı bütçe hazırladıklarını söyledi. 2023 yılında bile hizmetlerin artarak bitmeme edeceğini anlatım eden Başkan Bozulmamış, “2023 yılında Tuşba ilçemize en mebzul hizmeti arz etmek için bilcümle gelişigüzel çalışacağız. İlçemizin kalkınması, konuşu gelişiminin sağlanması ve gelirlerinin artırılması üzere çalışmalarımız sürecek. Uray Meclisince akseptans edilen finansal bütçe ve takat sınırı programının Tuşbamıza ve Tuşbalılara güzel olmasını diliyorum” dedi.

Tuşba Şehremaneti Meclisi tarafından düşünce çokluğu ile kabul edilen 2023 yılı mali bütçesi, Kasım Ayı Yalınç toplantısında görüşülmek üzere Van Büyükşehir Belediyesi gönderilecek. – VAN

Share: