Yıllar sonraları Anıtkabir ziyaretinde alay malay geldiler! Akşener ve Bahçeli, tokalaşıp kardeş kardeş etti

29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla ihtişam erkanı bu sabahleyin Reisicumhur Erdoğan önderliğinde Anıtkabir’i ziyaret etti. Törene CHP lideri Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, MHP Umumi Başkanı Mehabet Bahçeli, İYİ Öğür Genel Başkanı Meral Akşener da katıldı.

TOKALAŞIP ARKADAŞÇA ETTİLER

MHP’den ayrıldıktan sonraları İYİ Öğür’yi kuran Akşener ile MHP lideri Bahçeli ortada siyaseten tartışmalar yaşansa üstelik iki şef bugün dikkat çekici tıpkı görüntü verdi. Ayrımsız süre müşterek dostça ederken görülen ikili henüz bilahare tokalaşarak ayrıldı.

“EVİNE DÖN” ÇAĞRISI YAPMIŞTI

MHP Umumi Başkanı Ululuk Bahçeli, geçtiğimiz aylarda bozuk MHP’li Meral Akşener’e partisine ferasetsiz dönmesi çağrısında bulunup, “Mezellet ittifakının üç asıl ortağından ikisinin, yani CHP ile mesture ortak HDP’nin Ayasofya-i Eke Cami-i Şerif’e pahal yaklaşımı ortadadır. Fakat İYİ Tümen Umumi Başkanı sonuç hareketiyle onlardan ayrışmış, ayrı düşmüştür. Meral Hanım’ın kendisi yerine kıvrak tıpkısı gelişmedir. Sayın Akşener’in böyle gitmeyeceğini, hakeza inikat olmayacağını, olsa birlikte bire bir ayağının çukura düştüğünü görüp derhal ve çokça gelişmemiş müddet zarfında evine dönmesi doğru ve tutarlı bire bir davranış olacaktır. Evinde rahatı ve huzuru bulacaktır. İkbal ile idbar beyninde sıkışıp tevakkuf etmek adına, kaldı ki zillete düşmektense evde kalkmak isabetli ayrımsız tercihtir.” demişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan dahi MHP Genel Başkanı Cesamet Bahçeli’nin İYİ Tümen Genel Başkanı Meral Akşener’e müteveccih “Evine dön” çağrısı için “Olabilecek, en akıllıca çizgide bir davettir. Bağlantı, beraberliğin tesisine yönelik tıpkısı adım kabil” ifadelerini kullanmıştı.

“LÜTFEN ORTAĞI İLE İLGİLENSİN”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise bu çağrıya şöyle karşılık vermişti: “Sayın Erdoğan’a tıpkısı çağrıda yatmak istiyorum; ortağı ile ilgilensin, ne antlaşma sayın Erdoğan’ın ilgisi azalıyor, Sayın Bahçeli ilkin ego atılmak amacıyla partime saldırıyor. Tığ bundan bıktık, lütfen ortağı ile ilgilensin. Başka taraftan siyasi magazin konularında konuşmayı siyasal nezaketle bağdaştırmadığımı göstermek isterim. Sayın Bahçeli’nin sunma yüce özelliği kendisinin ısrarla altını çizdiği nezaketidir. Ama Türkiye’nin hele ekonomi noktasında problemleri olduğu bir dönemde, üstüne salgın yaşadığımız dönemde esnafımızın, işçimizin, etkisiz gencimizin ve tarımımızın bir nice sorunu varken milletimizin sesini fark etmek ve o sese karşılık vermek yerine siyasi magazinle çalışır olmasını bile on paralık ömre bedel bulmadığımı göstermek isterim.”

Share: