13 yaşında Balkan şampiyonu olan milli judocu Yır garaz büyüttü

Yunanistan’ın Kozani kentinde 3-4 Eylül’üstelik düzenlenen Yıldızlar Balkan Judo Şampiyonası’nda bir numara olan 13 yaşındaki milli sportmen Tempo Futbolcu, demincek ümitlerde Avrupa şampiyonu olmayı hedefliyor.

Sakarya’daki okulunda açılan kurs yardımıyla 9 yaşında judo ile tanışan Haz Futbolcu, aldığı eğitim bilimi sayesinde evolüsyon kaydederek Sakarya Büyükşehir Belediyespor Kulübü bünyesinde müsabakalara katılmaya başladı.

Erenler ilçesi Çaybaşı Yeniköy Mahallesi’ndeki judo salonunda pahal şekilde çalışarak kısa sürede Türkiye birincisi olan Şarkı, milli takıma seçildi.

Antrenörü Mehmet Şen nezdinde Yıldızlar Balkan Judo Şampiyonası’na yer bereketli şekilde hazırlanan Haz, 40 kiloda zer madalya kazanmanın gururunu yaşadı.

Bir sene henüz yıldızlarda yarıştıktan sonradan ümitler kategorisinde savaşım edecek milli sportmen, hedeflerini gerçekleştirmek amacıyla çalışmalarına cevvaliyet verdi.

“Azimle fiilen ilerledim”

Nağme Futbolcu, AA muhabirine, okulu ve sporu birlikte götürdüğünü, azimle fiilen ilerlediğini belirterek, “Türkiye ve Balkan birincisi oldum. Değme bölüm idman olmasa birlikte koşun ve kondisyon antrenmanları yapıyorum. Mahallemizde judo salonu olması bizim amacıyla amelî oluyor.” dedi.

Terane, Balkan Şampiyonası’na ailesi ve arkadaşları sayesinde motivasyonu faziletkâr şekilde katıldığını dile getirdi.

Şampiyona öncesinde haddinden fazla aşkın coşku ve stres yaşadığını anlatan Sıkıntı, “Maçlara çıkınca rahatladım. Öz kategorimde 20 sporcu beyninde bir numara oldum. Çok bahtiyar oldum; antrenörlerim, arkadaşlarım ve ailem üstelik bahtiyar oldu. Amacım, Avrupa, dünya ve olimpiyat şeklinde olgunlaşmak. Önümüzdeki Ümitler Avrupa Şampiyonası’nda kızıl madalya almayı hedefliyorum.” diye konuştu.

Antrenör Mehmet Bayındır: “Hedeflere hepyek ulaşmak amacıyla savaşım edeceğiz”

Judo antrenörü Mehmet Şen birlikte çaplı sporcuları keşfederek vatana ve millete hoş sporcular desteklemek amacıyla savaşım ettiklerini belirtti.

Tempo’nin, ileride Avrupa, acun ve olimpiyat şampiyonalarında adım yapabilecek tıpkısı sportmen olduğuna bel eden Bayındır, “İnşallah çalışmalarımıza bilcümle hız devam yazar hedeflere hepyek duyulmak amacıyla savaşım edeceğiz. Yıldızlar kategorisindeki genişlik şişman şampiyona, Balkan Şampiyonası. O kategoride bökelik Yol’birlikte. Ümitlere tıpkısı sene henüz var. Şans adına ayrımsız sene elan yarışacak. Ümitlerde birlikte hedeflerimiz Avrupa, acun ve olimpiyat adına devam edecek.” ifadelerini kullandı.Share: