Akdeniz’de depremzedeler amacıyla günlük 2 bin nefis hamam aşındırmak çıkıyor

Mersin’in model kaza Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Mersin’e barhana eden ve belediyeye mecbur mahalle firez evleri ile içtimai tesislerde misafir edilen depremzede vatandaşlar amacıyla günde 2 bin kişilik hamam aşındırmak pişirilen özel okulun yemekhanesini musahabe etti.

Akdeniz Belediyesi, Mersin’e barhana eden sarsıntı mağduru binlerce yurttaş için resmi kurumlar ve sivil sosyete örgütleri ve vakıflarla bire bir kendisine yaraları sarmaya devam ediyor. Komutan Gültak’ın talimatıyla müzaheret seferberliği başlatan Akdeniz Belediyesi, hem zelzele bölgesinde hararetli vatandaşlara gerekseme malzemesi ulaştırıyor hem bile kente barhana fail depremzede ailelerin ihtiyaçlarını karşılıyor.

Uray personeli kadınlar üstelik görevlendirildi

Akdeniz Şehremini Mustafa Gültak, uray personeli kadınların üstelik görevlendirildiği yemekhaneyi konuşma etti. Eşi Behiye Gültak ile gelişigüzel yemekhaneyi gezen Komutan Gültak, meslek yönetimi ile aynı araya geldi. Kazanların başına güzeşte Komutan Gültak, eşi ile birlikte, depremzede misafirlere ulaştırılmak üzere pişirilen yemekleri tencerelere doldurdu.

“Kazanlarda günlük 2 bin kişilik aşındırmak pişiyor”

Ziyaretinin ardından izah yapan Gültak; “Eşim Behiye Gültak, afetin ikinci gününden itibaren sivil topluluk kuruluşlarıyla toplantılar yaparak kadınları birleştirme etti. Kadınların ve sivil topluluk kuruluşlarının desteğiyle, belediyemiz mahalle ekin evlerinde konuk ettiğimiz depremzede vatandaşlarımızın sabah, öğlen ve akşam yemekleri hazırlanıp kendilerine ulaştırılıyor. Toplamda günlük 2 bin yabanlık aşındırmak pişirilip misafirlerimize dağıtılıyor. Bizlere okulun imkanlarını sunan kredi üyelerine, okul yöneticilerine, eşime ve destek veren parçalanmamış hayırhah insanlarımıza çokça teşekkür ediyor, emeği olan herkese dahi şükranlarımı sunuyorum” dedi. – MERSİN

Share: