Akşener: Yer düşük zahmetli maaşı, asgari ücret kadar olmalı

İYİ Fırka Genel Başkanı Akşener, bire bir sıra ülfet amacıyla Aksaray’a geldi. Bozuk Endüstri Caddesi’nde parti otobüsünden nazil Akşener, halka seslendi. Siyasetçilerin birbirlerine bahis çarptırdığını belirten Akşener, “Acım var. Çok etraflı zamandır sizin dertlerinizin konuşulmadığı, buna karşılık ‘şuculuk’, ‘buculuk’ üzerinden daima siyasetçilerin birbirine laf çarptırdığı ama sizin derdiniz konuşulmadığı için da herhangi bir birinizin ayrı ayrı çırak çıktığı tıpkı dizge var bu ülkede. Zımnında onu değiştirmenin yolu bu. Söz Temsili çene- kundura- çanta dükkanı var karşımda. O dükkanın sahibinin, işletmecisinin müşterisi velinimettir. Akıllıca mu? Akla Yatkın. Dolayısıyla siyasi üzere azrail kimdir? Seçmendir. Seçmeni velinimettir. Velinimetine, ‘terörist’ diyebilir mi? ‘Nankör’ diyebilir mi? Diyemez. Dolayısıyla ‘şükürsüz’ diyebilir mi? Diyemez. Su görününce teyemmüm bozulduğuna bakarak almak ki yapmamız gereken şu; bu aziz ulus, velinimettir. Müntehip velinimettir. Siyasetçinin görevi; lüzum erk icap aykırılık, sizin dertlerinizi dinleyip çözüm üretip o çözümler üzerinden rakiplik etmektir” diyerek konuştu.

Akşener, çiftçinin zindelik faturasının faziletkâr olduğunu belirterek, ”İç Rum Bölgesi’nde hepinizin derdi suyun kaybolması, cıvıltı pompasıyla akarsu çıkarılması, sulamanın böyle yapılması. 113 bin liralık faaliyet faturası gördüm. 60 bin liralık fatura gördüm. 52 bin teklik fatura gördüm. Yahu bunu ödeyen tıpkı çiftçinin, 3 ayda 180 bin liralık bitmek zorunda artan bir çiftçinin malından elinde hangi büyüklüğünde servet kalabilir? Bunun içine tıpkısı üstelik koyun mazotu, kucak ilacı, kucak gübreyi. Geriye hangi kalır?” dedi.

Emekli maaşlarının bağan olduğunu savunan Akşener, “Ülen emekliler, söyleye söyleye 3 bin 500 liraya getirdiler. 1500 liralık mütekait maaşı alanlar vardı. Sizden öğrendim. Anlata anlata tıpkı noktaya geldi ama bizim dediğimiz şuydu; yer bağan emekli maaşı, minimal sevap büyüklüğünde olmalıdır. Şimdi bu arkadaşlar bunu yaptı yaptı, yapmadılar; bir iki kaldı, tığ yapacağız” diye konuştu.
Meral Akşener, konuşmasının peşi sıra esnafı görüşme etti. 

Akşener’den Akkuyu tepkisi: Bu kabul edilemez

 

Meral Akşener, Instagram’da soruları yanıtladı

 

Akşener ANKAPARK’ı inceledi

 

Share: