Akşener’i ağırlayan BTP lideri Hüseyin Baş’tan ilgi calip karşılama: Sayın başbakanım aynalı geldiniz

Hür Türkiye Partisi Umumi Başkanı Hüseyin Sarrafiye, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir canlı yayında, “Parti kadroları yerine Kavim İttifakı’na bindi veririz, içinde oluruz. Beni Kavim İttifakı’na alsınlar. Henüz belirgin tıpkı çağrı da gayrimümkün” diye niteleyerek Kavim İttifakı’na gelmek istediklerini dile getirdi.

İYİ PARTİ YEŞİL IŞIK YAKTI

BTP lideri Hüseyin Esas’ın bu çağrısına İYİ Tümen’den olumlu karşılık geldi. İYİ Fırka Sözcüsü Kürşad Dayanabilen, içtimai iletişim araçları hesabından yaptığı açıklamada “Sayın Hüseyin Kelle görülmektedir kim kaygılarımızın ve hassasiyetimizin ortaklığı milletimizin geleceği amacıyla yegane mülakat noktamızdır. Iri Türkiye idealine inanmış Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener ve İYİ Partimiz sizleri Millet İttifakı’nda görmekten mutluluk duyacaktır” ifadelerini kullandı.

“BAŞBAKANIM” DİYEREK KARŞILADI

İYİ Fırka Genel Başkanı Meral Akşener, bu gelişmelerin ardından dün BTP Umumi Başkanı Hüseyin Çıban’ı partisinin umumi merkezinde görüşme etti. Akşener’i kapıda karşılayan Baş’ın “Sayın Başbakanım, genel başkanım kandırıcı geldiniz” ifadelerini kullanması dikkat çekti. Akşener, henüz önceki açıklamalarında cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olmayacağını, başbakan tevessül etmek istediğini dile getirmişti.

AKŞENER: TEMEL’IN ÇAĞRISINI 6’LI MASAYA GÖTÜRECEĞİM

Akşener ile BTP Umumi Başkanı Hüseyin Ser görüşmesinin arkası sıra basın toplantısı düzenlendi. Derinti sonrası İYİ Parti Lideri Akşener yaptığı eş matbuat toplantısında şu ifadeleri kullandı: “Kendisi televizyon programında çağrıda bulundu. Benzeri yanda Kavim İttifakı var masada. Bire Bir zamanda Ongunluk Partisi, Demokrat Fırka, İYİ Parti CHP ortada önce Kavim İttifak ar. Henüz sonra da 6’lı Masa var. Bu 6’lı masa güçlendirilmiş saylav sisteme çalıştı. Seçimi aldıktan sonra güçlendirilmiş saylav sisteme geçmekle ilişkin milletimize saraka verdik. Deminden 6’lı masada oturan umumi başkanı yerine ayın 14’ünde yapacağımız toplantıya sayın Baş’ın yaptığı çağrının art planını, gerekçelerini öğrendim ve o teklifi 6’lı masaya götüreceğim. Onun için bu konuşma gerçekleşti. Noksansız ağırladılar bizi. Gine teşekkür ederim. İnşallah gelişigüzel husus kılıklı evet.”

ESAS: VİZYON BINA ETMEK ADINA KIYMETLİ

Hüseyin Kelle ise şu açıklamalarda bulundu: “Ego dahi sayın umumi başkanımız Meral Akşener ablama diyeyim, bize o konfor alanını açmış oldu. Biz elhak iadeli-i ziyareti bekliyorduk. Aleniyet duruluk bildirişim kanalları üzerinden görüşüyorduk. Bize önce refleksi gösteren öğür lideri ergin oldu. Bu konuda müteşekkiriz. Türkiye’nin demokrasisinin gelişmesi, mebus sisteme dönüşü. Malumunuz SELIM Parti ve Topluluk İttifakı Türkiye Yüzyılı vizyonunu açıklarken biz burada Türkiye Cumhuriyeti’nin bakir asır üzere 6’lı masaya çağrıda bulunduk. Atatürk’ün milli mücadeleyi başlattığı dönemdeki mantığı hattı kayırma yoktur, sathı müdafaa vardır. Türkiye’nin bütün düşünceleri bu masanın etrafında yardım sunsun. Haddinden Fazla bahtiyar olduk, kıvançlı olduk. Türkiye’nin yarınlarına çevrilmiş fena hâlde anlayış düşünmek namına kıymetlidir.”

Share: