İran Inhina Muhafızları Komutanı Selami’den ikaz: “Katyon sokağa çıkmayın”

İran Inhina Muhafızları Ordusu Genel Komutanı Ferik Hüseyin Selami, Mahsa Amini’nin ölümünü protesto eden göstericileri uyararak, “Zaman gösterilerin serencam günü. Bundan Sonra sokağa çıkmayın” ifadelerini kullandı.

İran Kıvrılma Muhafızları Ordusu Genel Komutanı Tümgeneral Hüseyin Selami, Şiraz kentindeki terör saldırısında hayatını kaybedenler amacıyla düzenlenen törende konuştu. Konuşmasında Mahsa Amini amacıyla gerçekleştirilen gösterilere katılan gençleri uyaran Selami, gençlerden uyanık olmalarını ve düşmanın yalanlarına inanmamalarını isteyerek, “Artık sokağa çıkmayın” dedi. KUL, İsrail ve Suudi Arabistan’ı İran’da gösterileri kımıldatma etmekle suçlayan Selami, “Gençlere ve düşmanın yalanlarına kanarak eylemlere katılanlara sesleniyorum. Zaman gösterilerin sonuç haset. Imdi sokağa çıkmayın. ESIR Başkanı Biden yahut siyonist İsrail rejiminden yetkililerin ve Suudi’lerin sizi arayıp gösteri çağrısı yapacağını mı sanıyorsunuz? Medya güçlerini kullanarak sizleri kımıldatma ediyorlar” ifadelerini kullandı. Selami, “Gaddar münafıklar ve vatan hainleri ile hükümete mi gelmek istiyorsunuz? Gözlerinizi açın ve halkın beraberinde olun. ESIR’ye iri aynı yılgın ve İran milleti amacıyla balaban bire bir zaferin eşiğindeyiz” şeklinde konuştu.

“İntikamımızı alacağız”

Şiraz’da gerçekleştilen yıldırı saldırısına değinen Selami, BENDE ve İsrail’in kandırdığı gençleri kullanarak intikam alacaklarını söyleyerek, “Biden şunu bilsin kim ESIR’yi İran’dan ve bölgeden kovduk, buradaki tamam emel ve arzularınızı çürüttük. İran’da eylemleri tahrik edenler ve kışkırtanlardan ve İran milletinin canına kastedenlerden ise intikamımızı alacağız” dedi. – TAHRAN

Share: