Asıl Karamollaoğlu’ndan plebisit sözleri: Asıl hak ve özgürlükler, hangi zamandan beridir ve hangi mantıkla referandum konusu yapılıyor?

Serencam dönemlerde Cumhur Reisi Erdoğan’ın başörtüsü meselesini anayasal güvence altına ahzetmek için halk oylaması çağrısı siyasetin yunak gündeminde yer alıyor. Partilerden bu çağrıya farklı yaklaşımlar gelirken Karamollaoğlu dahi konuya ait açıklamalarda bulundu.

”HER DÖNÜŞ KADIN CİNAYETİ İŞLENİYOR”

Karamollaoğlu, “Demincek kalkmış bire bir de referandumdan, aileden, kazanımlardan bahsediyorlar. Evlilik yaşı otuzu aşmış, çoluk çocuk finansal imkansızlık zımnında evlenemiyor…Yine genişlik başta maddesel problemler dolayısıyla boşanma oranları dahi gelişigüzel sabık dönme artıyor. Gelişigüzel zaman aynı başka karı cinayeti işleniyor…Şiddet, kıya ve intiharlar almış başını gitmiş, hangi konuşuyorsunuz siz evet” dedi.

“DEĞERLERİMİZİ NASIL HOYRATÇA SİYASET MALZEMESİ YAPIYORSUNUZ”

Anne adalet ve özgürlükler, ne zamandan beridir ve hangi mantıkla plebisit konusu yapılıyor sorusunu soran Karamollaoğlu, “Milli ve manevi değerlerimizi lacerem bu kadar kaba siyasete materyal yapabiliyorsunuz? Aileyi döküntü eden sizler, ne yüzle ev mefhumunu ağzınıza alabiliyorsunuz? Kazanımlardan bahseden sizler, bunlar üzerinden insanımıza tehdit veren sizler neleri kaybettirdiniz bu ülkeye ve bu millete, önce onların hesabını bire bir verin!” açıklamalarında bulundu.

ERDOĞAN PLEBISIT ÇAĞRISI YAPMIŞTI

Reisicumhur Erdoğan, 5 Ekim’deki partisinin grup toplantısında “Aileyi dahi güçlendirecek şekilde başörtüsüne anayasal garanti” çağrısı yapmıştı. Erdoğan elan sonradan ise partisinin bir mitinginde “”Bu işi referanduma götürelim. Parlamentoda bu aksiyon çözülmüyorsa millete götürelim, kararı ulus versin” ifadelerini kullanmıştı.

Share: