Bahir Yücel: İktidar Yürüyüşümüzün Gümbür Gümbür Kadem Sesleri İktidarı Ürkütüyor. Biz Yürüdükçe Sarayın Sıvaları Dökülüyor

Olgun: ABDULLAH ÇELEBİ – Alıcı: KERİM UĞUR

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve 30 ilçe belediyesinin CHP’li sedir üyeleri, Seferihisar’da planlı Sedir Üyeleri Kampı’nda bir araya geldi. CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, “İktidar yürüyüşümüzün gümbür gümbür kadem sesleri iktidarı ürkütüyor. Tığ yürüdükçe sarayın sıvaları dökülüyor. Biz yürüdükçe korkuyorlar. Halkımızdan, milletimizden ve onların sesi olan CHP’den korkuyorlar” dedi. İzmir Büyükşehir Şehremini Bronz Soyer de İzmir’in güven notunun arsıulusal mal kuruluşu Fitch Ratings aracılığıyla bildirme efdal olan ‘AAA’ adına teslim edildiğini açıkladı.

CHP Genel Merkezi yoluyla CHP İzmir İl Başkanlığı koordinesinde düzenlenen ‘Meclis Üyeleri Kampı’, zaman İzmir’in Seferihisar ilçesinde yapıldı. Kampa, CHP Umumi Komutan Yardımcıları Oğuz Kaan Salıcı ve Seyit Torun’un birlikte İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir İl Başkanı Bahir Yücel, kaymakamlık uray başkanları, milletvekilleri ve partililer katıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve 30 ilçenin CHP’li divan üyelerini ayrımsız araya getiren kampta seçme süreci, meydan ve tümen çalışmaları ile iktisat konuları ele makbuz.

“ALAY MALAY İKTİDARA YÜRÜYORUZ”

CHP İzmir İl Başkanı Bahir Yücel, soylu erki sıkıntılara değinerek şöyle konuştu:

“Halkımız ile birlikte, ittifakımız ile gelişigüzel, dostlarımız ile müşterek, omuz omuza iktidara yürüyoruz. İktidar yürüyüşümüzün gümbür gümbür göl ayağı sesleri iktidarı ürkütüyor. Biz yürüdükçe sarayın sıvaları dökülüyor. Tığ yürüdükçe korkuyorlar. ‘AK Parti’ye düşünce verdim fakat pişmanım’ diyen yurttaşlarımızdan, ‘Evime ürün göveri alamıyorum’ diyerek yurttaştan, ‘Kiramı ödeyemiyorum’ diyen esnaftan, ‘Yeter imdi sandık gelsin’ diye niteleyerek halkımızdan, milletimizden ve onların sesi olan CHP’den korkuyorlar. Adil, başarılı ülfet devletinin pekâlâ olmasını gerektiğini anlatan Genel Komutan’ımızdan korkuyorlar. CHP iktidarında toplumsal devletin lacerem olacağını illerinde ve ilçelerinde gösteren temas cins engellemeye rağmen uray başkanlarımız ve belediyelerimizden korkuyorlar. Korktukça elan üstelik saldırganlaşıyor. Uray başkanlarımıza, İstanbul İl Başkanı’mıza, tümen yöneticilerimize ve genel başkanlarımıza gözü dönmüş kadar saldırıyorlar. İftiralarla, ellerindeki trollerle, devletin cemi imkanları ile saldırıyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar gereksiz.

“SANDIK GELDİĞİNDE MİLLETİN İTTİFAKI KAZANACAK”

Tığ bile milletimiz de ve antrparantez saldıranlar dahi haddinden fazla gür biliyor ki geliyor gelmekte olan. Bu nedenle seçimler yaklaştıkça saldırıları artırıyorlar ve artıracaklar. Tığ üstelik uray başkanlarımız, şehremaneti divan üyelerimiz ile Umumi Başbuğ’ımızla korkmadan, üzeri eğmeden doğruları söylemeye ve halkımızın sesi olmaya devam edeceğiz. Saray iktidarına serencam verip halkın iktidarını inşa etmek amacıyla mücadelemizi tavizsiz sürdüreceğiz ve kazanacağız. Kazanacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Bu mücadelede belediye meclis üyelerimize iri bir fariza düşüyor. Ülkemizi refaha, huzura CHP çıkaracak. Muadele, adalet, demokratlık için Genel Başkan’ımızla ve yapılan çalışmaları bütün alay malay anlatacağız. Konu başlık dolaşarak anlatacağız. Belediye başkanlarımıza iftiralar atıyorlar, atacaklar; onların işleri bu. Ancak tığ, bu iftiraları de anlatıp onların beraberinde olmaya devam edeceğiz. Sandık geldiğinde milletin ittifakı kazanacak.”

“İZMİR’İN KREDİ NOTU AAA”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, konuşmasında, Fitc Ratings’in İzmir’in yüreklilik notunu ‘AAA’ adına açıkladığını duyurdu. Soyer, şunları kaydetti:

“Buraya gelirken bir tabir ulaştırdılar. Oradan biraz cümleyi intikal etmek istiyorum. ‘İzmir’in hayat dolu cıvıltı dengesi ile kâin borçların kuvvetli aynı şekilde karşılanacağı ve ekonomi yönetimi ile zindelik performansının de dirençli kalmaya devam edeceği anlaşılmıştır. kişi başına düşen diğer berrak dar içi hasılası ulusal ortalamanın 1,2 ikmal üzerinde olan İzmir’in akva alacak dirimlik büyümesi beklentilerine ehil, kazanç sağlık tabanı sağlayan, canlı ve ongun çeşitlendirilmiş yerel ekonomiye ehil olduğu anlaşılmıştır. Yüksek şişkinlik ve Türk lirasındaki değer kaybının İzmir’in hayatiyet gideri artış ihtimali üzerindeki gideri artıracağı beklentisi olsa da İzmir Büyükşehir Belediyesi, faaliyet gelirinin da enflasyon oranında, 2021 yılında 8,1 bilyon TL’den 2026’ya kadar 8,4 milyar TL’ye ulaşıp artarak averaj yüzdelik 33’lük dinamik ruh marjlarına defa açmasının beklendiği anlatım edilir’ diyor. Bu rapor esbak gece açıklandı. Fitch Ratings, İzmir’in itimat notunu ‘AAA’ olarak teslim etti. Sıradan bugünün Türkiye’sinde bunun hangi zeki geldiğini ölçüm ediyorsunuz. Bununla çalım duyuyoruz.

“İLK ÖĞÜN İKTİDARA BU BÜYÜKLÜĞÜNDE YAKINIZ”

13-14 yıldır Seferihisar-İzmir arasında yüzlerce misil gidip gelmişimdir. İktidarda olduğumuz ayrımsız Türkiye’de uray başkanlığı yaptığımı hayalet ettim. Çokça güzelce tıpkısı hayaldi. Yıllardır iktidarda olmamanın, ama fariza başında olmanın ne eylemek olduğunu yaşayarak geldik. Şuna inanıyorum ki ilk kez iktidara bu kadar yakınız. Bu öğün ıskalama hakkımız yok. Kaçırma lüksümüz bulunmayan. Bu bizim amacıyla değil, bu ulus amacıyla. Kafamda üç ana anahtar var. Vicdanımızı dallı güllü tutmaya devam etmek mecburiyetindeyiz. Etrafımızdaki çürümeye katiyen kasıt göstermemeliyiz. İkincisi cesurluk. Cesaretimizi hayat dolu tutmalıyız. Cesaretimize çok ihtiyaç var. Anbean hırçınlaşacaklar, hoyratlaşacaklar; hiç tereddüt yok. Üçüncüsü akide. Evvel tığ inanacağız kim kazanacağımıza, milyonları inandıralım. Önce o tereddütlerden arının. Tehlikesiz olun ki kazanacağız. İlk kat bu büyüklüğünde yakınız. Tek duraksama taşımadan inanalım. Şayet inanırsak kimesne elimizden alamaz.”

YETİŞKİN: KAZANACAĞIMIZ GÜNE ÇOKÇA YAKLAŞTIK

Kampa ev sahipliği işleyen Seferihisar Şehremini İsmail Yetişkin ise “Türkiye siyaseti amacıyla eke tıpkısı zamandayız. Ülkemizin kaderini belirleyecek seçim öncesi temas mülakat tarihi değer taşıyor. Ilişki ve beraberlik halinin bölüt dahi yansıdığını görüyorum. Bizler, yerel yöneticiler adına, merkezde oluşturulan politikaları halkla buluşturmakla mükellefiz. Sorumluluğun hangi kadar gösterişli olduğunun bilincindeyiz. Çalışmalarımızı bu bilinçle gerçekleştiriyoruz. Samimi inanıyorum. Kim ne derse desin bilcümle bu arada kazanacağımız güne haddinden fazla yaklaştık. Bu salondaki herkesi seçim kutlamaları amacıyla şimdiden nida ediyorum” dedi.

Share: