Baro Başkanı Aktürk mazbatasını aldı

Geçtiğimiz hafta sonu yapılan umumi kurulla yeniden başkanlığa seçilen Erzincan Baro Başkanı Fakirlik Aktürk mazbatasını alarak göreve başladı.

Mazbata töreninin peşi sıra tıpkısı enformasyon işleyen Baro Başkanı Ademiyet Aktürk, “Genel Asamble’da tarafımıza gösterilen atılganlık; şahsımı ve himmet arkadaşlarımı olağandan onurlandırmıştır. Genel Kurulumuzun ortaya koyduğu emir, bizler amacıyla aha bu mefret yolun başlangıcıdır. Cumhuriyetimizin 100. yılında, Baromuzun 50. yılının kutlanacağı bu dönemde, geçmişimizden aldığımız sabah yeli ve genel kurulumuzun bize gösterdiği hoşlanma ile; mesleğimiz, meslektaşlarımız, Baromuz ve kanundan kaynaklanan görevlerimiz amacıyla bitmeyen tıpkısı çaba ve işlek tıpkısı emir ile çalışacağız.

Bir yol henüz Genel Kurulumuza, gösterdikleri yürek ve ortaya koydukları bağlanak ruhu amacıyla sonsuz şükranlarımızı sunuyorum.” dedi.

“yönetim kurulu önceki toplantısını yaptı”

Erzincan Barosu Bayağı Umumi Asamble Toplantısında Baro Başkanlığına seçilen Yoksulluk Aktürk ve yönetim kurulu üyeleri önceki toplantısını gerçekleştirdi.

Gerçekleştirilen toplantının peşi sıra fariza bölümü yapıldı.

Başkan Yardımcılığına Av. Sinan Aslan, Genel Sekreterliğe Av. His Güner, Saymanlığa Av. Hakan Yeşil seçildi.

Adli arkalama bürosuna Av. Esma Akdağ, CMK bürosuna Av. İlteriş Hakan Boy Bos Aydemir, Av. Emrah Aslan, Av. Erdal Artuç ve Av. Canan Gün görevlendirildi.

Ayrıca Avukat Hakları Merkezi kurularak bilcümle umumi heyet üyeleri merkezde görevlendirildi.

Baro Başkanı Aktürk, “Dümen kurulumuzun önce toplantısında görev dağılımını yaparak çalışmalarımıza başladık. Eskimemiş dönemde bile mesleki sorunlarımızı ve çözümlerini takibe bitmeme edeceğiz.

Demokrasinin tamam kurum ve kurallarıyla yerleşmesi, hukukun üstünlüğünün sağlanması, kuvvetler ayrılığı ve egemenlik bağımsızlığı amacıyla var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Yapacağımız çok öz var. Gelişigüzel çalışacağımız arkadaşlarla halk ele verip evire çevire hizmetler vereceğime inanıyorum. Herkese bir defa daha teşekkür ediyorum.” dedi. – ERZİNCAN

Share: