Başkan Pekmezci ve Belediye Divan Üyelerinden minnet ziyareti

Bayburt’un düşman işgalinden kurtuluşunun 105. yıl dönümü zımnında Şehremini Hükmü Pekmezci ve Belediye Divan Üyeleri Türk Silahlı Kuvvetleri nezdinde Garnizon Komutanı Futbolcu Albay Zekeriya Kele’a minnet ziyaretinde bulundular.

Başkan Pekmezci Cumhuriyet Altını Caddesi’nde bulunan askeri gazinoda gerçekleşen ziyarette yaptığı konuşmada, “Zaman 21 Şubat, Bayburt’umuzun halas haset. Bizler Bayburt Uray Meclisi namına Bayburt halkı namına Türk Silahlı Kuvvetlerine sizin şahsınızda şükranlarımızı sunmaya geldik. Biz kavim adına tıpkısı ve bütün, beraberlik ortamında ordumuz ile sunulan mücadeleyi unutmamış ayrımsız neslin çocukları olarak sizin nezdinizde gönül borcu duyguları ile yoğun namına zaman buradayız. Size gine Türk Silahlı Kuvvetleri namına teşekkürlerimizi en ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Garnizon Komutanı Futbolcu Miralay Zekeriya Kele ise, ziyaretlerinden dolayı Başkan Pekmezci’ye teşekkür ederek, “Bizler birlikte Türk Silahlı Kuvvetlerinin bugünkü temsilcileri namına sizleri ağırladığımız amacıyla mutluyuz. Bu makamlar gelip geçicidir ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Bayburt kabil çokça nadir benzeri memleketin, Türk coğrafyasının kurtulmasında payımız olduğu için mutluyuz. Zaman milletimizin bağrından çıkıp bu topraklarda sizlere müstahak olmaya bitmeme ettiğimiz üzere itibar duyuyoruz. İnşallah bir elan halas günlerini süregelmek yerinde kalmayız ve elan iyiye, daha güzele gitmeye bütün gelişigüzel devam ederiz” dedi.

Ziyaret konuşmaların peşi sıra fotoğraf çekimiyle sona erdi. – BAYBURT

Share: