Buz tutan çavlan kartpostallık görüntüler oluşturdu

Buz markajcı şelale kartpostallık görüntüler oluşturdu

BAYBURT – Çekicilik sıcaklığının eksi 20 dereceye düştüğü Bayburt’ta tamamen buz tutan Sırakayalar Şelalesi, manzarasıyla adeta kartpostallık fon oluşturdu.

Bayburt’ta, Divanyolu Dağları ile Kırklar Belen eteklerinden doğduktan sonra Kopuz Deresi’nden kısaca 20 metreden dökülen Sırakayalar Şelalesi buz tuttu.

Bayburt’ta soğuk havanın etkisiyle donan Sırakayalar Şelalesi, adeta buzdan “görsel şölen” sunuyor. Divanyolu Dağları ile Kırklar Bel eteklerinden doğduktan sonraları Yaylalar köyündeki Komönü ve Başçayırlar mevkisinde toplanarak Kopuz Deresi üzerinden 20 metreden dökülen Sırakayalar Şelalesi, her zaman ayrı güzelliğe bürüyor.

Karadeniz ile Şarki Küçük Asya bölgeleri arasında, tarihi İpek Yolu güzergahındaki Bayburt’ta, natür turizmi açısından yörenin makro mekanları ortada yer düzlük çavlan, kent merkezine 16 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

İlkbahar ve edebiyat doğaseverleri, buz kabilinden suyu ve natürel güzellikleriyle ağırlayan Sırakayalar Şelalesi, kış mevsiminde ise cesim görselliğiyle göz kamaştırıyor.

Yörede son günlerde etkili olan kar yağışı ve antipatik havanın dahi etkisiyle donan Sırakayalar Şelalesi’nde oluşan ve boyları 15 metreyi aşan buz sarkıtları, seyrine doyumsuz görüntüler sunuyor.

Share: