Batman’da hararetli Yengi Bayramı kutlaması

30 Ağustos Zafer Bayramının 100. yıl dönümü kutlamaları Batman’da coşkuyla kutlandı. 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü’nün 100. yıl dönümü dolayısıyla tebrik kartı alanına mevrut vatandaşlar coşkulu kutlamaya Türk bayraklarıyla nitelik kattı.

Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Şehremaneti Başkanlığı çelenklerinin Atatürk büstüne sunumuyla başlayan tebrik kartı programı, ihtiram duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının arkası sıra valilik binasında tebrikat törenine geçildi. Vilayet makamında gerçekleştirilen tebrikat töreninde Batman Valisi ve Uray Başkanvekili Ekrem Canalp, askeri erkan, amme hava yöneticileri, STK temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşların tebriklerini kabul etti.

Turgut Özal Bulvarı, vilayet karşısında devam eden tebrik kartı programında Batman Valisi Ekrem Canalp, Garnizon Komutanı Tugay İhsan Kaplan ile alay malay merasim aracıyla askeri birlikleri ve vatandaşları selamlayarak bayramlarını kutladı. Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos mesajının okunmasının arkası sıra tebrik kartı töreni, Hava Denetçi Üsteğmen Emre Göktaş vasıtasıyla günün deme ve önemini tamlayan konuşmasıyla devam etti. Öğrenciler eliyle okunan şiirler ve folklor gösterisinin peşi sıra izlence geçit töreni ile sona erdi.

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programına; Vali Canalp’in yanında eşi Ayten Canalp, Garnizon Komutanı Liva İhsan Kaplan, Cumhuriyet Altını Başsavcısı Murat Şahingöz, tören düzeni üyeleri, askeri erkan, kamu kurum yöneticileri, politik partilerin yöneticileri, martir yakınları, gaziler ile STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. – BATMAN

Share: