BATMAN’DA KARA YOLUNA DÜŞEN YELKEN KANATTA ÖLEN EMEKLİ ER MİLAS’TA TOPRAĞA VERİLDİ

BATMAN’ın Gercüş ilçesinde karaca için sakıt yelken (çatal ağız) kanatta hayatını kaybeden zor Albeni Astsubay Başçavuş Ali Özkan’ın (48) cenazesi Muğla’nın Milas ilçesinde toprağa verildi.

Ayrancı Tepesi’nden 3 Eylül’de öğle saatlerinde havalanan yelken kanattaki Hava Başçavuş Emniyetli Çoban ile zor Albeni Başçavuş Uca Özkan, kendilerini el telefonu ile calip kişiye çarptıktan sonra karaca için düştü. İhbar üstüne bölgeye gönderme edilen esenlik ekiplerince hastaneye kaldırılan okkalı dertli Çoban ile Özkan, burada hayatını kaybetti. Biri zor 2 leşker için Batman 14’üncü İnsansız Tayyare Sistemleri Kaynak Komutanlığı’nda tören düzenlendi. Törenin arkası sıra Sakıncasız Çoban’ın cenazesi, memleketi İzmir’e, Mualla Özkan’ın cenazesi ise Muğla’nın Milas ilçesine gönderildi.

MİLAS’TA TOPRAĞA VERİLDİ

Kazada yaşamını yitiren Büyük Özkan’ın cenazesi bugün sabah saatlerinde Gümüşlük Mahallesi’nde düz düzlük ata evine getirildi. Elan sonradan ise Menteş Mahallesi’nde kâin mahalle mezarlığında kılınan cenaze namazının peşi sıra toprağa verildi. Cenaze törenine Milas Garnizon Başkan Vekili Üsteğmen Fatih Görgülü, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Başkan Yardımcısı Halil Mutlu, sivil cemiyet temsilcileri, muhtarlar, mahalle sakinleri ve Özkan’ın ev yakınları katıldı.

Share: