Biga Belediyesi ayrımsız taşla iki kuş vuracak

Biga Belediyesi’nin 2022 yılı sonuç Divan toplantısı Biga Şehremini Bülent Erdoğan başkanlığında gerçekleşti. Toplantıda, alınan kararla hem kadın girişimcilere sağlanacak çalışmanın hem bile şehrin dernekevi ürünlerinin tanıtımı üzere yapılacak projenin önceki adımı atıldı.

Biga Uray Meclisi Boşluk 2022 ayı Görgüsüz Meclis Toplantısı, Uray Divan salonunda yapıldı. Toplantıda 6 ruzname maddesi görüşülürken üç bap oybirliği iki husus ise rey çokluğuyla kabul edildi. Üçüncü gündem maddesi ise Komutan Erdoğan eliyle komisyona gönderme edildi. Toplantıya, siyasi partilerin kaymakamlık başkanları, muhtarlar, vatandaşlar katıldı.

Mesafe kocaoğlan Divan toplantısının önce dört maddesinde, Belediye hizmetlerinin gerektiği şekilde yürütülmesini sağlamak amacıyla bire bir mühendis ve aynı teknikerin cemi zamanlı kontratlı personel alımı, boş ve meşgul takım değişikliği ile ümran işleri görüşüldü. Gündemin 5. maddesinde ise vatandaşların şen ve huzuru amacıyla şehrin mütenevvi ana yol ve sokaklarında yapılacak olan arka yapı çalışmalarına ilişkin bahis görüşüldü. Çeşitli ebatlarda beton parke yaya kaldırımı taşı ile sefer kaplaması yapılması işi üzere İller Bankası A.Ş’den 28 milyon 500 bin TL güven kullanılması amacıyla Biga Şehremini Bülent Erdoğan’a bitirme verilmesi CHP, İYİ Tümen ve Müstakil Divan Üyelerinin faydalı oyu kullanmasına rağmen Topluluk İttifakı’nın peki oyuyla oy çokluğu ile kabul edildi.

Gündem dışı konu ise rey çokluğuyla gündeme alınarak Biga’nın kadın girişimcilerine imkan sağlanacağı, şehrin lokal ürünlerinin tanıtılacağı işyerleri için hazırlanan proje görüşüldü. Biga Belediyesi’nin kenarından geçilen kent değil içine girilen, maruf ve keşfedilen site anlayışıyla eski çükündür deposu yerleşkesine yapacağı Minia Çanakkale projesinde meydan vereceği lokal nişane stantları için hazırladığı ‘Büyüyen Biga’nın Üreterek Derece Katan Kadınları’ projesi konuşuldu. Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın ‘2022 yılı Rustik Ekonominin Geliştirilmesi Finansal Destek Programına başvuru yapılması için Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan oy çokluğuyla yetkilendirildi. Biga’nın yıldız projelerinden olacak Minia Çanakkale projesinde düz alacak çalışmayla Biga’nın tanıtımına büyük ulama yapılacak. Biga Belediyesi’nin önceki adımı atılmış ve kısaca değeri 2 milyon TL olan projesiyle hem karı girişimciler kendine düzlük bulacak hem da şehrin yöresel ürünleri tanıtılıp satılacak.

CHP ve İYİ Parti’nin yarayışlı oyu kullandığı ve komisyona sevk edilmesini istediği madde SELIM Öğür, MHP ve Bağımsız Milletvekili Meclis Üyelerinin tamam oyu ile düşünce çokluğuyla akseptans edilirken, konuyla ilişkin izah özne Başkan Erdoğan, “Biga’mızın girişindeki pancar deposu diyerek ifade ettiğimiz alana aynı projemiz var. Burada de dernekevi ürünlerimizin satışının yapılmasıyla ilgili olan kısmını GMKA’ya proje hazırlayarak sunacağız. 12 Meyan’a kadar projenin sunulması gerektiği amacıyla bu nedenle gündem harici getirdik. Projemiz kabul edilir yahut edilmez bu ahir aşamadır. Biz şu anda projemizi başvurmak amacıyla izin istiyoruz” dedi. – ÇANAKKALE

Share: