Bolu Belediyesporlu voleybolcular, yeni sezonda kudretli olacaklarına inanıyor

Misli.com Selatin Ligi’nde ikinci sezonunu yaşayacak Bolu Şehremaneti spor‘un kaptanı Ceren Kestirengöz Kapucu ile mutedil oyuncusu Gülme Korkut, bu yıl takımla gelişigüzel güzelce işler başaracaklarına inanıyor.

Geçen sezon Brezilya ekiplerinden Osasco’üstelik oynayan Ceylan Kestirengöz Kapucu ile Sultanlar Ligi’ndeki Kuzeyboru’dan Bolu Belediyespor’a aktarma olan Kahkaha Korkut, mızıka arkadaşlarıyla Karaçayır Mahallesi’ndeki spor salonunda çalıştırıcı Salih Yergin koordinesinde kullanılmamış zaman hazırlıklarını sürdürüyor.

Konya’daki 5. İslami Tesanüt Oyunları’nda şampiyonluğa ulaşan milli takımın kadrosunda vadi alan Ceylan, AA muhabirine, maçlara tıpkısı aydan çok müddet olmasına karşın çalışmalara ağır şekilde bitmeme ettiklerini anlattı.

Takım namına birbirlerine adapte olmaya çalıştıklarını, ilerleyici günlerde yapacakları tedbir maçlarında kendilerini elan ferah göreceklerini aktaran Ceylan, “Şu zaman dünyanın en bol oyuncuları bu ligde oynuyor. O yüzden çok envestisman fail dolgunca mızıka var. Bolu de sabık yıl burada geçmiş sezonunu geçirmiş aynı mızıka. O yüzden bu sene da kalıcı görünmek adına elimizden gelenin bildirme iyisini yapacağız. Güzelce ve dörtköşe maçlar izleteceğimizi düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Ceren Kestirengöz Kapucu, eskimemiş sezonun geçmiş maçında VakıfBank’a alın oynayacaklarını anımsatarak, “VakıfBank, takım genişliği ve oyuncuların kalitesi açısından çokça çok gani tıpkı mızıka. Yıllardır dünya ve Avrupa şampiyonu olan aynı topluluk. O yüzden bize alın de sunu gür şekilde sahada olacaklar. Tığ üstelik elimizden geleni yapıp domuzuna ve dörtköşe tıpkı karşılaşma izletmek için sahada olacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Taraftarların takımın başarısında haddinden fazla büyük caka oynadığına bel fail Ceren, “Bolu’nun çok etkileyici seyircisi var. Taraftarlarımız bizimle beraber olduklarında çok güzelce işlemler başaracağız. Bolu deplasmanı güzeşte yıl haddinden fazla zordu. Bu sene bile çokça zorlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Gülme Korkut: “İyi işler yapıp hedeflerimize yavaş yavaş ulaşacağız”

Itidalli oyuncu Gülme Korkut ise baştan Bolu Belediyespor’a geldiği üzere haddinden fazla mutlu olduğunu dile getirdi.

Geçen mevsim Kuzeyboru’dayken Bolu Belediyespor’a karşı forma giydiğini aktaran Kahkaha, “Bolu, geçen sezon haddinden fazla it canlı rakipti. Buranın seçme antlaşma bütün takımlar amacıyla çokça güzel deplasman olacağını düşünüyorum çünkü taraftarıyla bütün olan bir topluluk. Çokça çalışıyoruz ve bunu Bolu halkıyla bütünleştirip haddinden fazla dolgunca işlemler yapacağımızı düşünüyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Hande, bu sene haddinden fazla elan dinç ve ruhlu ayrımsız bando olduklarını belirterek, “Dönüş geçtikçe konusunda çıktı ekleyerek bu enerjimizi umum konsantrasyonla sahaya yansıtacağımızı düşünüyorum. Çokça elan iyi amal yapıp hedeflerimize adım adım ulaşacağız.” ifadelerini kullandı.

Yeni sezonda haddinden fazla zorlu karşılaşmalara çıkacaklarını, evvel maçlarının sunu metin takımlardan biri olan VakıfBank ile olduğunu tamlayan Gülme Korkut, şunları kaydetti:

“Gelişigüzel maçımız çokça dokuz canlı. VakıfBank, ekstra ruhlu ve kuvvetli kadroya cemaat ama tek şekilde yenilmeyecek benzeri mızıka yoktur. Bunu güzeşte yıl tığ başarmıştık. Bu yıl birlikte illet olmasın? Ayrıca, Bolu’nun hangi kadar güzel ve spora sınırlı kent olduğunu biliyorum. Gelişigüzel maçımızda taraftarlarımızı da yanımızda görerek gücümüze kırıcı katacağımıza inanıyorum.”Share: