Bolu’da şita tedbirleri toplantısı yapıldı

Bolu’de şita sezonu üzere alınması müstelzim tedbirlerle ilgili eş güdüm toplantısı yapıldı.

Bolu’üstelik, İçişleri Bakanlığı AFAD Yönetimi Başkanlığının ilgili genelgesi kapsamında “2022 Yılı Şita Tedbirleri Toplantısı” Vali Erkan Kılıç başkanlığında gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda yapılan ve şita mevsiminde toprak genelinde alınacak tedbirlerin görüşüldüğü toplantıda, İl AFAD Müdürü Cengiz Çavuş, esbak yıllarda şita aylarında yaşanan sorunlar ve hal yolları, koordinasyonun sağlanması, çekicilik ve kuruluşların kalın alanları içerisinde yapması müstelzim görevleri lokma tatlısı şeklinde aktardı.

İlgili gurur amirlerinin birlikte kişi kurumlarının personel ve açacak durumları ile kış mevsimine müteveccih yaptıkları hazırlıklar hakkında bilgiler verdiği toplantıda konuşan Vali Erkan Kılıç, şunları söyledi:

“Eski yıllarda meydana mevrut olayları üstelik göz önüne alarak, erişim özellikle gelmek amacıyla kilolu kar yağışından etkilenebilecek yollarımızın, iskân yerlerimizin ve aynı alanların belirlenmesini, alınan tedbirlerin ve hazırlıkların baştan değerlendirmesini yapacağız. Kurumlarımızın tamam tıpkısı eş güdüm içerisinde debi etmelerinin sağlanması üzere mukteza olan umum tedbirlerin alınması ve planlamaların yapılması üzere kararlar alacağız ve aldığımız bu kararlar kış mevsimi boyunca ilimiz genelinde uygulanacaktır. Problemsiz tıpkısı kış mevsimi geçirmeyi arzu ediyorum.”

Toplantıya, Vali Kılıç ve Çavuş’un yanı sıra Garnizon Başkan Vekili Piyon Komando Mümessil Miralay Merdin Kışkan, Vali yardımcıları Abdullah Abid Öztoprak ile Abdullah Şen, Vali Yardımcısı Vekili Ümit Gürsançtı, kaymakamlar, İl Güvenlik Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı Güllabi Mümessil Albay Haluk Okkalı, Karayolları 4. Nahiye Müdür Muavini Ululuk Koruç ve ilişik çekicilik amirleri katıldı.

Share: