Burdur Valisi Büyük Arslantaş’tan Öğretmenler Haset mesajı

Burdur Valisi Mürtefi Arslantaş, 24 Son Teşrin Öğretmenler Günü nedeniyle tasa yayımladı.

Vali Arslantaş, mesajında ülkenin dört bir yanı sıra fedakarca fariza fail öğretmenlerin 24 Teşrinisani Öğretmenler Haset’nü kutladı.

Öğretmenlik mesleğinin bedelinin maddesel karşılıkla ölçülemeyecek büyüklüğünde etkili tıpkısı meslek olduğunu vurgulayan Arslantaş, “Öğretmenlerimiz, yadırgatıcı ufuklara yelkenli açmamıza çevirici olan, yolumuzu kesen yekpare karamsarlıkları aşmamızı sağlayıcı, ülkemizi ziyalı yarınlara sürmek üzere çaba gösteren vefakar insanlardır.” ifadesini kullandı.

Arslantaş, Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün “Öğretmenler yıpranmamış evlat sizlerin eseri olacaktır” sözünü hatırlatarak şunları kaydetti:

“Unutmayalım ki ikbalde, hünerde, zaferde, başarıda, yarınlarımız öğretmenlerimizin ellerinde şekillenecektir. Sizler gani bir eğitimci ve delil olduğunuz sürece okullarımızda yetişek gören öğrencilerimiz yarının Türkiye’sinde ayakları yere akva basan, vatanını, bayrağını dost, kültürüne ve değerlerine ehil sâdır, milletine ve insanlığa müfit canlı erat yerine küçümseme sahibi olmaya devam edeceklerdir. Bu duygu ve düşüncelerle başta Başmuallim Mustafa Eksiksizlik Atatürk tutmak için eğitim şehitlerimizi ve ebediyete ölüm etmiş olan öğretmenlerimizi çekinmek ve rahmetle anıyor, bilcümle öğretmenlerimize dimdik, bahtiyar, erinçli yarınlar diliyorum.”

Share: