Burdur’da eşini av tüfeğiyle öldüren kocaya ağırlaştırılmış müebbet hapishane istendi

Burdur’dahi ayrımsız süredir ayrı yaşadığı eşini av tüfeğiyle aksiyon yerinde öldüren sanık için ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle ülkü açıldı.

Sanık Serhan S. (34) hakkında, Atatürk Caddesi’ndeki hisse senedi yerinde Nurcan S’yi tüfekle ateş ederek öldürdüğü iddiasıyla, “kasten eşe cebin bile bile kanlı” suçundan hazırlanan iddianame, Burdur Ağır Sıklet Ukubet Mahkemesince akseptans edildi.

İddianamede, şüphelinin suçu gerçekleştirirken tanık beyanlarına bakarak, eşine silahı doğrultup “Ben sana demedim mi?” ifadesini kullandıktan sonra keder ettiği vurgulandı.

Ayrıca şüphelinin olay haset gelişim adına elinde tüfekle taksiyle geldiği, eşine ateş ettikten sonradan aksiyon yerinin motosikletini alarak Gazi Caddesi’nde bulunan kayınpederinin ve kayınbiraderinin işlettiği dönerci dükkanına gittiği bilgisine saha verildi.

Burada tüfeği evvel kayınbiraderi Ömer Kılıç’a doğrultan sanığın “Ego sana demedim mi Ömer?” dedikten sonra çığlık geçmek için tetiğe bastığı ancak silahın alıkonulma yapması üzerine tüfeği kırıp fişekleri taharri ettikten bilahare tüfeğini kayınpederi Mustafa Kılıç’a doğrulttuğu aktarılan iddianamede, bu tam caddenin karşısında dükkanı bulunan sanığın babası Haysiyet S’nin gelerek sanığın elinden silahı aldığının tayin edildiği belirtildi.

İddianamede, müştekiler Mustafa ve Ömer Kılıç’ın alınan ifadelerinde sanığın daha önceleri Nurcan S’yi ve kendilerini ölümle tehdit ettiği, bu kişilerin olay haset kendilerini bile öldürmeye etkin Serhan S’den savlayıcı ve şikayetçi oldukları kaydedildi.

Anne Fatma Kılıç’ın üstelik “Kızını av tüfeğiyle öldüren şüpheliden müddei ve şikayetçi olduğu” bildirilen iddianamede, maktulün, eşi olan maznun üzerine aldırdığı uzaklaştırma tedarik kararının olay tarihinde mevcut olduğuna meni edildi.

Sanığın, eşini “ürkütmek amacıyla” biberli ettiği, kayınpederi ile kayınbiraderine da silahı aynı amaçla doğrulttuğu yönündeki beyanlarına saygınlık edilemeyeceğinin vurgulandığı iddianamede, sanığın savunmalarının suçtan kurtulmaya müteveccih olduğu kaydedildi.

Müştekilerin, tanıkların beyanları ve fenomen yerleri müşteri görüntülerinde sanığın eylemlerinin berrak ve kemiksiz tayin edildiği, şüphelinin eşine yönelttiği iddialarına ilişik gelişigüzel delil sunamadığı vurgulandı.

İddianamede, şüphelinin maktulü öldürmeyi koşulsuz kararlaştırması, soğukkanlılığını koruyarak öldürme kararından vazgeçmemiş olması, maktulü öldürdükten sonra müştekilere alın ısrarla eylemlerini gerçekleştirmeye çalışması “olayları tasarladığına vasıtalık kıymetiharbiye” denildi.

Savcılık, Nurcan S’yi öldürdüğü iddiasıyla Serhan S’nin “tasarlayarak eşe karşı düşünülerek katil” suçundan ağırlaştırılmış müebbet, sanığın kayınpederi ve kayınbiraderine yönelik eylemine ilgili da “kasten bilerek öldürmeye teşebbüs” suçundan dahi 13 yıldan 20 yıla kadar mahbes cezası ile yargılanmasını talep etti.

Davanın evvel duruşması, yarın görülecek.

Olay

Burç Mahallesi’nde 8 Nisan’birlikte eşinin üzerine tenkil kararı aldırdığı öğrenilen Serhan S. karısı Nurcan S’yi tüfekle başından yaralamış, kaçarken kayınpederinin dükkanını üstelik silahla basan kuşkulu polis ekiplerince yakalanmıştı. Kırıcı yaralanan 35 yaşındaki avrat kaldırıldığı Burdur Oran Hastanesinde yaşamını yitirmişti. Keleş Serhan S, çıkarıldığı hazar ceza hakimliğince tutuklanmıştı.

Share: