Kemer Belediyesinden vatandaşlara ve turistlere aşure ikramı

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Aşure Ayı ayı nedeniyle vatandaşlara aşure izzetüikram etti.

Kemer Eskimemiş Mahallede kurulan Antalya Büyükşehir Belediyesine ilgili aksata yerinde alaca aş dağıtan Belediye Reisi Topaloğlu’na, Uray Başbuğ Yardımcısı Emin Gül, Komutan Topaloğlu’nun eşi Fikriye Topaloğlu ve Komutan Yardımcısı Gül’ün eşi Ağıl Gül ve CHP Avrat Kolları Başkanı Duyma Özdemir zevcelik etti.

Komutan Topaloğlu ve beraberindekiler evvel pazar yerindeki esnafı ülfet ederek aynalı amal temennisinde bulundu. Vatandaşlarla dostane eden Başkan Topaloğlu, elan sonraları turistlere aşure ikram etti. Komutan Topaloğlu, arkası sıra Beldibi Mahallesinde ve Arslanbucak Mahallesindeki Kemer Belediyesi Bakım Alanında vatandaşlara ve işçilere aşure ağırlama etti.

Başbuğ Topaloğlu, yaptığı açıklamasında, aşurenin bağlantı ve beraberliği perçinlediğini belirterek, kavim olarak ilişki ve el birliği içerisinde daha zinde olduklarını söyledi.

Hafta süresince bütün mahallelerdeki iş yerlerinde alaca aş dağıtımına devam edeceklerini ifade eden Topaloğlu, “Cemi halkımızın Muharrem ayını tebrik ediyorum. İslam alemine hayırlar getirmesini talep ediyorum.” dedi.

İlk defa aşurenin tadına nazır yabancı misafirler ise aşureyi çok beğendiklerini ve ikramlarından ortalık Tümsekli Uray personeline teşekkürname ettiklerini kaydetti. Mavera yandan Tümsekli Belediyesi asıl çatı uğrunda de uray çalışanlarına alaca aş ikramında bulunuldu. – ANTALYA

Share: