Şanlı Maharetli Başarır: “İnsanlar Hareket Bölgesinde Savaşım Ederken, Siz Burada Mersin’i Kazıyorsunuz”

CHP Mersin Ağacı Mebus Şanlı Kankızıl Başarır, Silifke’ye vabeste Tisan’de yapılacak bin 200 konutluk inşaat projesine ait, “On binlerce vatandaşımız kriz altında ama edepsizce yüzlü yüzlü bu zekâ burayı imara açıyor ve şu anda iş makineleri burayı talan ediyor. Hiç perde bulunmayan mu sizde? Şu anda bu gelişim makineleri, burada çalışan işçilerin hepsinin Hatay’de, Maraş’ta, Malatya’birlikte yer sarsıntısı bölgesinde olması geçişsiz. İnsanlar, Hatay ve Malatya’bile, Maraş’ta savaş ederken siz burada Mersin Ağacı’i kazıyorsunuz” dedi.

CHP Mersin Milletvekili Ulvi Uz Başarır, Silifke Yeşilovacık Mahallesi’ne vabeste Tisan’birlikte yapımına başlanan bin 200 dairelik inşaat projesine ilişik iktidarı eleştirdi. Başarır, şunları söyledi:

“YAZIKLAR OLSUN, UTANIN DİYECEĞİM AMMA SİZ BU DUYGUNUZU ÇOKTAN YİTİRMİŞSİNİZ”

“Sazak Silifke Tisan’dayız. Burası Türkiye’nin yer iyice derin birinci, dünyada 13 sunu sunturlu koydan bir tanesi ve şu anda sarsıntı bölgesinde on binlerce vatandaşımız hayatını kaybetti. On binlerce vatandaşımız çökme altında amma utanmadan, yüzlü yüzlü bu feraset burayı imara açıyor ve şu anda hisse senedi makineleri burayı talan ediyor. On Paralık hicap namevcut mu sizde? Şu anda bu hisse senedi makineleri, burada etkin işçilerin hepsinin Hatay’da, Maraş’ta, Malatya’üstelik hareket bölgesinde olması geçişsiz. Buraya bin 200 kıta bölük yapacaksınız sit alanına ve bu ülkede sarsıntı reşit bayındırlık yüzünden, şaz yapılaşma yüzünden, beton talanınız yüzünden ve utanmadan yüzlü yüzlü, orada insanlar, Hatay ve Malatya’üstelik Maraş’ta uğraş ederken siz burada Mersin Ağacı’i kazıyorsunuz. Yazıklar olsun, utanın diyeceğim ama siz bu duygunuzu çoktan yitirmişsiniz kudret adına.

“RECEP TAYYİP ERDOĞAN VE ŞÜREKASI DOĞAYA KARŞI DİKLENİYOR”

Ego anlamıyorum, Recep Tayyip Erdoğan ve şürekası doğaya karşı dikleniyor, yeşile karşı dikleniyor, depreme alın, afetlere alın dikleniyor ve sonuç Hatay’birlikte, bakın Hatay şurada, üç saatte Hatay’dayız ve bu kural dışı yapılaşma, bayındırlık yüzünden insanlar cansız ve hisse senedi makineleri burada doğayı katlediyor. Bin 200 pare Türkiye’nin en güzelce koyuna inşaat yapılacakmış, yazık ve buna sevgili birlikte açtı Mersin Ağacı Büyükşehir Belediyesi, ülkü sonucunu de beklemiyorlar. Yer Sarsıntısı beklemiyorlar, hüküm beklemiyorlar, halkı dinlemiyorlar. Ben soruyorum, kimler, ne bürokratlar buradan daire aldı? Ona bu imzayı atan bu şehrin yöneticileri daire aldı mı almadı mı? Amma şurası bilsinler iki ay henüz burayı kazarlar. Üç ay sonraları onları o greydere bindirip Hatay’daki müteahhitler gibi cezaevine yollarız.

CHP Silifke İlçe Başkanı Bünyamin Uçar ise konuya ilişkin şöyle konuştu:

“İNSANLAR DEPREMDE GÖÇÜĞÜN ALTINDA KALMIŞKEN, TİSAN GETIRIM IÇIN ÜLEŞTIRME EDİLİYOR”

“Türkiye’nin, dünyanın sunu güzelce koylarından biri olan Tisan, zaman ranta kurban ediliyor. İnsanlar depremde Hatay’bile, Maraş’ta, Malatya’birlikte canlarıyla mallarıyla ayrımsız göçüğün altında kalmışken rant uğruna dağıtma edilen Tisan’a yazıklar olsun. Burada yerli yöneticilere özellikle Tayyip Erdoğan’ın yaratmış olduğu bu rant düzenine sonuç verilecek bölüm haddinden fazla mail.”

Share: