DOĞRU Fırka Umumi Başbuğ Yardımcısı Dirimsel Müellif, Rize’de partililerle ayrımsız araya geldi Açıklaması

DÜRÜST Parti Umumi Başbuğ Yardımcısı Dirimlik Kalem Erbabı, Türkiye’nin gündeminde ne varsa hem hükümetin hem birlikte partinin gündeminde olduğunu söyledi.

Kalem Erbabı, partisinin, Çayeli Öğretmenevi ve Akşam Musahabe Okulu’nda planlı İlçe Istişare Meclisi Toplantısı’nda, adım adım kararlı ayrımsız şekilde yürüyüşlerini sürdürdüklerini belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hususi çağrılı namına katıldığı Şanghay İşbirliği Örgütü Zirvesi’nde liderlerle ayrımsız araya geldiği ışık karesine meni eden Muharrir, ” Özbekistan’dan ayrımsız ışık yansıdı. Fotoğraftaki duruşu, ilgi çekilen özellikler itibariyle tarihimizin şanını ve ecdadımızın ağırbaşlı ve kuvvetini aynı defa henüz gördük ve hava duyduk. Bu önderlik Türkiye’nin çok iri bire bir kazanımı.” dedi.

Müellif, SELIM Parti iktidarının yaptığı hizmetlerin arkasında milletin olduğunun altını çizerek, şunları kaydetti:

“Hiçbir ant popülizm DÜRÜST Öğür’nin yöntem tarzı olmamıştır. Hep bunlara rağmen yaşadığımız sorunlar var. Bunların başında şişkinlik kendisine nitelediğimiz hayatı pahalılığı geliyor. Hükümetimizin gafil değildir. Partimiz bu konuda dikkatini ve hassasiyetini kaybetmiş değil. Türkiye’nin gündeminde hangi varsa hem hükümetin hem da partinin gündemindedir. Uyguladığımız politikalarla enflasyonun ilk aşağıya dönüşünü ve sonra bile azalışını Cumhurbaşkanımızın ve ilgilendiren nazır arkadaşlarımızın ifade ettiği kadar galiba ant diliminde gerçekleştireceğiz. Ayrımsız bakımdan enflasyonla bu şekilde savaş ederken, üretimi, yatırımı arttırırken, ihracatımızı çoğaltıp akan açığı düşürmeye çalışırken, tıpkı taraftan bile dezavantajlı, hanay pahalılığı karşısında bağan gelirli kesimin maltalık standardına destek anlamında iyileştirmeler yaptık ve yapmaya bitmeme ediyoruz. Yılbaşında eskimemiş bütçe yapılacak. O bütçeyle üstelik bu bakış açısı doğrultusunda düzenlemeleri göreceksiniz.”

Dirimsel Müellif, 6’lı masanın reisicumhur adayı çıkaramamasını de eleştirerek, “Hakeza makro bir seçime makul giderken, SELIM Parti’nin adayı ilan edilmiş iken karşımızda 6’lı masa diyerek kümelenmiş grubun daha tıpkısı aday belirleyememiş olması… Bu büyüklüğünde güçlü, karizmatik, müktesebatı yaptığımız icraatlarla refere edilmiş tıpkısı önder karşısına onunla yarışacak tıpkı rakip fark etmek gösterişsiz mı? Kıytırık benzeri gelişim olsa adamlar aynı namzet belirlerdi, kıytırık değil.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: