Edirne’de Kumpir-Soğan Fiyatı 15 Liraya Büyüklüğünde Artık, Yurttaş Tepki Gösterdi: “Emekliyiz, Azar Azar Almaya Çalışıyoruz”

Edirne’de pazarda patates ve soğanın fiyatı 15 liraya büyüklüğünde imdi. Pazarda aksata işleyen Aziz Özdil, “Emekliyiz. Bir Vakitler henüz ucuzdu, çekicilik gücümüz daha fazlaydı fakat şimdi azar azar almaya çalışıyoruz” dedi.

Edirne’bile pazarda bilgili kabile patates ve soğanın satış fiyatının 15 liraya kadar yükselmesi vatandaşların tepkisine illet oldu.

“HAFTAYA HANGI OLACAĞI HİÇ BELLİ DEĞİL”

Pazarcı esnafı Müslüman Celapler, seçkin hafta fiyatların değiştiğini belirterek, “Tıpkısı haftadır yükselttiler fiyatları. Bizler halden alıp satıyoruz. Fiyatlar bilcümle yükseliyor. Yarın özge çağ alacağımız fiyatlar tek anlaşılan değil. Yurttaş yavaş yavaş bütçesine bakarak alıyor. Sabık hafta 12 buçuk liraydı. Bu hafta 15 liraya bundan sonra. Haftaya ne olacağı on paralık belli değil, henüz dahi yükselecek diye niteleyerek söylüyorlar” dedi.

Vatandaş Eren Özdil, çalım gücünün düştüğünü anlatım ederek “Fiyatlar çok fiyatlı. Düşündüğümüzün üzerinde fiyatlar. Emekliyiz, yavaş yavaş almaya çalışıyoruz. Bir Vakitler daha ucuzdu, gelgel gücümüz elan fazlaydı. Fakat şimdi azar azar almaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Vatandaş Sabriye Rekiz üstelik “Çokça fiyatlı gelişigüzel husus. Alamıyoruz. 12 buçuğa birlikte 10’a üstelik vardı. Aldım ne yapayım. Geçinemiyoruz” dedi.

“ASGARİ ÜCRETLE ÇALIŞAN İÇİN ADI FAZILETLI”

Vatandaş Hasan Sezgin ise, “15 teklik baya efdal tıpkısı değer. Haddinden Fazla katmerli olmasa dahi bire bir evde patates, soğan olmadan olmuyor. Muhakkak bunlar olması müstelzim şeyler. Eskiden 5 kilo 5 kilo alıyorken şimdi 2-3 kilo alabiliyorsun. Fazlasını almak, düşünsenize 15 liradan hangi kadar yapıyor. Bağımlı kim erdemli yani. Hoppadak patates ve soğanla mutfak olmuyor. Minimum ücretle etkin birisi için beribenzer da faziletkâr” diye konuştu.

Görüntü Dökümü

Pazarcı esnafı Müslüman Celapler,

Vatandaş Aziz Özdil,

Yurttaş Sabriye Direk

Yurttaş Hasan Sezgin

Share: