Gerçeği aratmayan duruşmaya Nazır Bozdağ’dan umum had

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Bursa’da liseli öğrencilerin gerçeği aratmayan mahkeme salonuna misafir oldu. Bozdağ, öğrencileri tebrik ederek hukukçu olmaları tavsiyesinde bulundu.

Bursa Hamitler TOKİ Mesleki ve Beceri Rum Lisesi Hak Bölümü öğrencileri eliyle meslek içerişinde mevcut mahkeme salonunda bir mizansen gerçekleştirildi. Okula mihman olan Hak Bakanı Bekir Bozdağ gerçeği aratmayan duruşmayı dikkatle izledi. Duruşma bitiminde öğrencilerle sohbet eden Bozdağ, “Sizleri öncelikle kutlama ediyorum. Buradaki düzenti epey haddinden fazla güzeldi. Aynı meydanlık pespaye etkilendim. İnşallah sizler gelecekte burayı bitirdikten sonraları Hususiyet Fakültesine gidersiniz. Bilge ve müddeiumumi olarak görürüz. Bu kürsülerde düzenti değil üs bilgili ve savcı adına ülkemize bakım edeceksiniz. Ben şimdiden sizleri hem mesleğe davet ediyorum, hem birlikte hukukçu benzeri büyüğünüz yerine sizlere başvuru ediyorum” dedi.

Okulun özge bölümlerini bile gezen Bozdağ, ekol önünde öğrencilerle hatırat fotoğrafı çektirdi. Öğrenciler eliyle Bozdağ’a çiçek ikram edildi. – BURSA

Share: