Göbek Güreşi Ümit Kadınlar ve Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda Bilecikli sporculardan iri başarı

Kuşak Güreşi Ümit Kadınlar ve Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda Bilecikli sporcular turnuvaya damga vurarak topluluk halinde Türkiye ikincisi oldu.

Türkiye Anadan Görme Güreşler Federasyon Başkanlığı’nın 2022 yılı ruh programında meydan düz Ümitler Poyra Güreşi Türkiye Şampiyonası 11-13 Kasım 2022 tarihlerinde 34 ilden 400 sporcunun katılımı ile Niğde’dahi gerçekleştirildi. Hem kız hem da ayvaz kategorisinde mindere çıkan Bilecikli sporcular turnuvaya damga vurarak bando halinde Türkiye ikincisi oldu. Kızlar kategorisinde 48 kilogramda sıklette mindere çıkan başarılı sporcu Sıla Durmaz bütün rakiplerini yenerek altın madalya elde etti ve Türkiye Şampiyonu oldu. +70 kilogramda sıklette mindere çıkan Hatice Saf Göktaş, 63 kilogramda Şevval Yağmur Tunca ve 52 kilogramda Çilem Berrak Söğüt gümüş madalya elde ederek zat sıkletlerinde Türkiye ikincisi olurken 57 kilogramda uğraş eden Sümeyye Deniz ise tunç madalya elde etti ve Türkiye üçüncüsü oldu.

Ümit Rical kategorisinde +90 kilogramda sıklette mindere çıkan Mikail Zaloğlu Türkiye Şampiyonu olurken +90 kilogramda mücadele eden Fatihcan Erhan gümüş madalya elde etti ve Türkiye ikincisi oldu. 60 kilogramda sıklette Bekir Duygusal Taraklı ile 73 kilogramda sıklette mücadele fail Serkan Kırmacı tunç madalya elde ederek Türkiye üçüncüsü oldu. Bu sonuçların arkası sıra toplamda 2 altın, 4 gümüş ve 3 bronz madalya elde eden Bilecikli sporcular mızıka halinde turnuvayı ikinci tamamladı. Turnuvanın sunma centilmen sporcusu ödülü ise 52 kilogramda uğraş eden muvaffakiyetli sporcu Merve Aybüke Özdemir oldu. – BİLECİK

Share: