Güllabi atlı birliği, Kandıra sahillerinde sıkı denetim yapıyor

Seçme yıl binlerce turistin uğrak noktası olan Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde cingöz ekipleri denetimlerini artırdı. Sahillerde fariza düzlük atlı asayiş timi, hem ormanlık alanları koruyor hem da vatandaşlara asayiş konularında uyarılarda bulunuyor.

İl Jandarma Komutanlığı, Kocaeli Valiliği koordinasyonunda, hele yaz döneminde yerli ve ecnebi turistlerin uğrak noktası olan Kandıra’da güvenlik önlemleri alıyor. Ekipler, suda gark olaylarını alıkoymak, orman yangınlarına alın tedarik almak ve muhtemel asayiş olaylarına bir zamanlar dokunmak üzere sonsuz karakol geziyor.

Jandarmanın atlı ekibi sahillerde

Sahillerde fariza kayran süvari asayiş timi, devriyeleri sırasında turistlere düzenlilik konularında uyarılarda bulunuyor. Hem ormanları esirgeyici hem de vatandaşların birey ve mülk kayıpları yaşamasının önüne geçen ekipler, muhtemel güvenlik olaylarına bile tezelden müdahale ediyor. Süvari irtibat, vatandaşlardan da bağlam görüyor.

Atlı birliklerin birlikte, gidiş geliş timleri, kurnaz suç araştırma timleri, terörle uğraş, kaçakçılıkça savaşım, istihbarat ekipleri ve güvenlik komando er unsurları bile Kandıra’dahi denetimlerini sürdürüyor. İlçenin değme köşesinde önlem düzlük ekiplerin, mevsim esasen bu yana bin 535 devriye faaliyeti yürütme ettiği öğrenildi. – KOCAELİ

Share: