Gümüşhane’den 55 saatte 86 kurgu yer sarsıntısı bölgesine yardım malzemesi götürdü

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, yüzyılın depreminin ardından bölgeye Gümüşhane’den müzaheret götüren araç sayısının 86’ya ulaştığını belirterek emeği güzeşte tüm vatandaşlara teşekkürname etti.

Kahramanmaraş merkezli 10 ili ve kestirmece 13 milyon insanı etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki yüzyılın felaketi namına nitelendirilen depremlerin peşi sıra Gümüşhane merkezinden ilçelerine, köylerinden beldelerine, üniversitesinden ilkokuluna, STK’larından siyasi partilerine, ecnebi tabiiyetli öğrencilerinden liseli gençlerine, nemli kadınlardan zihayat kızlara kadar arkalama amacıyla topyekün harekete geçti.

Paketlemek üretip yer sarsıntısı bölgesine gönderen, araçlarıyla yardımları ücretsiz taşıyan, dualarıyla hareket felaketini yaşayanların birlikte olan Gümüşhanelilere teşekkür eden Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, zelzele felaketinin ardından Güümüşhane’den deprem bölgesine yardım malzemesi götüren araçların sayısının 86’ya ulaştığını sosyal iletişim araçları hesabından duyurdu.

Vali Taşbilek, “Depremler sonrası genel hayatı kontra etkileyen şartların ortadan kaldırılması amacıyla icraat sürdürülmektedir. Bu kapsamda, afetzede vatandaşlarımızın ivedili ihtiyaçlarının karşılanması için bindi çalışmaları yürütülmektedir. Gayretler, Gümüşhane Valiliği AFAD koordinasyonunda kaymakamlıklar, belediyeler, kamu kurum ve kuruluşları, sanayi ve ticaret odaları, patika kuruluşları ile STK’larımızın aksiyon birliğinde devam etmektedir. Başta Gümüşhanemizin değerli evlatları, kızıl hemşehrilerimiz kalkışmak üzere emeği geçen herkese, seçkin kuruma, seçme organizasyona sonsuz teşekkürlerimizi iletiyor, çokça büyük bir felaketin yaşandığı deprem bölgelerindeki kardeşlerimizin ellerinden tutabilmek, sevgimizle, kardeşliğimizle, çabamızla ayrımsız nebze dahi olsa acılarını dindirebilmek üzere bugüne kadar gösterilen çabanın henüz yukarılara taşınabilmesini kızıl hemşehrilerimizden, Gümüşhane’nin adamakıllı yürekli insanlarından istirham ediyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Depremden etkilenen illerde umumi hayatı inatçı etkileyen şartların giderilmesi ve afetzede vatandaşların ivedi ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Gümüşhane’den amme gelgel ve kuruluşlarıyla bazen hür teşebbüs temsilcileriyle alay malay 92 miftah, hareket makinesi ve 218 personelin vazifeli adına gitti. – GÜMÜŞHANE

Share: