Ilbay Hatipoğlu’nun eşi özel çocuklarla veladet haset etkinliğinde aynı araya geldi

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu’nun eşi Eksper Ruh Bilimsel Müşavir-Psikoterapist Ayfer Hatipoğlu, Türkiye Sakatlar Derneği Tokat Şubesi tarafından hususi çocuklar amacıyla planlı veladet haset etkinliğine katıldı.

Engelsiz Hayat Parkı’nda planlı etkinlikte hususi kollar ve aileleri ile benzeri araya gelen Eksper Psikolojik Danışman- Psikoterapist Ayfer Hatipoğlu, veladet günü çocuklarını bir tane biricik kutlama etti. Ayrıntılar ve aileleri ile yakından ilgilenen Hatipoğlu, özel çocuklara eş olan ailelerin, çocuklarının yolculuğuna haremlik ederken karşılaştıkları gâh zorlukları haddinden fazla dolgunca bildiğini belirtti.

“Elimden geldiği kadar sizlere yardımcı olmak isterim”

Hususi eğitime ihtiyacı olan çocukların ana ve babalarına müteveccih yapılan çalışmaları önemsediğini belirten Hatipoğlu, “Sizler birlikte bu yolculukta çocuklarınıza zevcelik ederken bazı zorluklarla karşılaşıyorsunuz. Tabii ki hayatınızda gâh güçlüklerle uğraşırken dirim standardınızda birlikte değişiklikler oluyordur. Birbirinizi en dolgunca anlayan sizlersiniz. Birbirinize olan desteğinizin çok iyileştirici bir etkisi vardır. Biz hangi büyüklüğünde konuşsak dahi sizler, o hususi çocuklara topluluk olan özel insanlarsınız. Elimden geldiği büyüklüğünde sizlere dayanaklık etmek isterim. Zaman bizim üzere tıpkısı mir olsun. Bu sürecinizde ufacık olsun bire bir katkım olursa çok bahtiyar olurum “dedi.

Hatipoğlu, böyle iyice benzeri günde hususi torunlar ve aileleri ile alay malay olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Etkinlikte, veladet günü pastasını hususi çocuklarla alay malay kesen Hatipoğlu, kollar ve aileleri ile ajanda fotoğraf çektirdi. – TOKAT

Share: