‘İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi’ lansman tırı yola daha çok

‘İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi’ lansman tırı yola artık

ANKARA – Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın 13 Eylül’de açıkladığı İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi’ne ilişkin vatandaşları bilgilendirmek amacıyla hazırlanan tanıtım tırı yola bundan sonra.

Cumhuriyet tarihinin yer balaban toplumsal basamak projesi olan İlk Evim İlk İş Yerim Projesi’ni lanse etmek ve vatandaşların sorularına yanıt isnat etmek üzere yolculuğuna Ankara’dan başlayacak ve 14 Teşrinievvel ile 12 Teşrinisani arasında toplamda 17 ili gezecek tanıtım tırı hazırlandı. Kızılay’da vatandaşlarla buluşan lansman tırında, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı aracılığıyla hazırlanan örnek daireleri sanal gerçeklik gözlüğü ile seyran imkanı bulundu.

TOKİ Uygulama Dairesi Başkanı Osman Direnç burada yaptığı konuşmasına, geçtiğimiz günlerde Bartın’da yaşanan beyaz zehir faciasında hayatını kaybedenler için başsağlığı dileyerek başladı. Vatandaşlara, hazırlanan denk daireleri sanal üs gözlüğü ile 360 mertebe tur imkanı sağlayarak majör aynı aşama attıklarını savunan Dayanım şu sözleri kaydetti:

“Bartın Amasra’da hayatını kaybeden madencilerimize Allah’tan rahmet diliyor, yaralılarımıza evgin şifalar diliyorum. Bilindiği için Cumhur Reisi vasıtasıyla açıklayan ve Cumhuriyet tarihinin arz büyük sosyal hane projesi olan ‘İlk Evim, İlk İş yerim, İlk Evim Yer Projesi’nin tam detayları bakanlığımız ve idaremiz vasıtasıyla halkoyu ile paylaşılmaktadır. Bu lansman tırımızda vatandaşlarımızın proje çerçevesinde zaaf ettiği yekpare sorular idaremiz personeli eliyle umum titizlik ile cevaplanacaktır. Elan ilk idaremiz marifetiyle yapımı tamamlanan denk dairemiz, mevhum soy gözlüğü ile vatandaşlarımıza gezdirilecektir. Kat planlarımız ve projemizde kullandığımız malzemeler için bilgelik sahibi olması sağlanacaktır. Tırımız, 14 Ekim’de Ankara Kızılay Meydanı’nda görevine başlamış olup Kırşehir, Konya, Diyarbakır, Tunceli, Zonguldak ve Muğla gibi 17 şehrimizde şehir meydanlarında görevini 12 Son Teşrin’a kadar namına getirecektir. Rekor müracaat sayısı ile idaremize güvenini gösteren parçalanmamış vatandaşlara teşekkürname ediyor, tırımıza davet ediyoruz.”

Mevhum gerçek gözlüğü ile benzer evi gezen Ferdi Satık, uygulamayı çok beğendiğini belirterek, “Ankara’ya sınav için geldim ve hakeza ayrımsız birikim ile karşılaştım. Gayet hoşuma gitti. Sözde doğrudan olarak habbe içindeyim. Temas köşeyi, temas noktayı görebilmek çok hoşuma gitti. Mevhum temel ile yaşadığım bu deneyimi herkese tavsiye ederim. Benim üzere çokça makul tıpkısı karı, verimli bir düzlük kullanımı olmuş. Bu projeye daha başvurmadım ama bu deneyimden sonra gitmek isterim” ifadelerini kullandı.

Share: