İngiltere’den Türkiye’ye yolculuk uyarısı

Türkiye ‘zaruri davranışlar dışında seyahat edilmemesi müstelzim yerlerden biri’ namına işaretlendi.

İngiltere Dışişleri Bakanlığı, cemaziyelevvel, Türkiye’ye seyahat etmeyi planlayan tatilcilere ‘olası tıpkısı yıldırı saldırısı’ uyarısı yaptı. Nezaret marifetiyle yayınlanan metinde, Tunceli, Diyarbakır, Kilis ve Hatay illerine seyahat edilmesinin önerilmediği belirtildi. Ülkenin Suriye sınırına 10 km mesafedeki bölgelere yapılan umum seyahatlerin beraberinde Şırnak ve Hakkari illerine dahi zorunlu olmadıkça seyahat edilmemesi önerildi.

‘Turistik yerlerde bulunmayın’ çağrısı

İngiltere Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’ye yapılan ziyaretlerin şişman çoğunluğunda gelişigüzel sorunla karşılaşılmadığını bildirse bile vatandaşlarından ‘etraflarına alın alesta olmalarını’ istedi. ‘Turistik, kalabalık yerlerde bulunmamaları’ çağrısı yapıldı.

Darbe girişimi hatırlatması

Metinde, “Format, şu an henüz önceye bakarak daha asude. Ancak Türkiye’de Orak Ayı 2016’daki darbe girişiminin etkisi bibi hissediliyor. Ara Sıra kısıtlamalar bitmeme etse de çarpış girişiminin arkası sıra geçerli olağanüstü hal kaldırıldı” denildi.

Vekillik: Türkiye’de atak girişimi çok beklenen

Vekillik, yıldırı gruplarının Türkiye’birlikte saldırı girişiminde bulunma olasılığının “çokça muhtemel” olduğu üstüne de uyardı. İngiltere’nin yayınladığı resmi metinde, terör saldırılarına vurgu yapılırken, özellikle ülkenin güneydoğusu ve ülkenin sunma cıvıl cıvıl şehirleri İstanbul ve Ankara’nın tehlikede olabileceği söylendi.

Türk makamlarının kâh bati bölgelerde rastgele etiket kontrolleri yapması zımnında turistler, pasaportlarını yanlarında taşımaya çağrıldı. Dışişleri Bakanlığı ayrıca tatilcileri yerel güvenlik yetkililerinin talimatlarına uymaya ve en son basında çıkan istihbarat ve gezi tavsiyelerini izlem etmeye çağırdı.

İngiltere MB Başkanı’ndan bağımsızlık vurgusu

 

İngiltere’birlikte krizin nedeni altyapı yatırımı eksikliği

 

İngiltere’birlikte 6,7 milyon birey otama tutmak amacıyla bekliyor

 

İngiltere’da parasal genişleme bire bir süre baypas

 

İngiltere’da cümbüş faturaları çökertme yakıyor

 

İngiltere’de ödenmeyen faturaların miktarı muhtemelen oldu

 

Share: