Kayseri domestik haberi | Talas’ta yatırımlara 43,3 milyonluk yeni kaynak

Mülkiyeti Talas Belediyesi’ne ilişik 14 kıvılcım taşınmaz ihale yoluyla satışa çıkarıldı. Satışa sunulan taşınmazlardan sekizi alıcı bulurken değişik altısı pazarlığa kaldı. Talas Belediyesi’nin bakım ve yatırımlarda temel namına kullanacağı taşınmazların satışından 43 milyon 330 bin teklik sağlık elde edildi.

Şehremaneti Divan Salonu’nda Talas Uray Başbuğ Yardımcısı İsmail Güngör’ün başkanlığında ve komisyon nezdinde gerçekleştirilen ihaleler sonucunda 1 kütle parsel, 1 eczaneye akıllıca dükkan, 1 kat ve 3 villa parseli ile 2 endüstri alanı arsası müşteri buldu. müzayede usulüyle yapılan ve korkunç çekişmeye görüntü olan ihaleler sonucunda toplanmış 43 milyon 330 bin teklik dirimlik elde edildi.

Başakpınar Mahallesinde kayran düz 6 sayı endüstri alanı parseli ise pazarlığa bırakıldı. İstekliler 15 zaman süreyle bu parseller amacıyla teklif verebilecek. söz konusu taşınmazlarla ilişik kendisine Talas Belediyesi Finansal Hizmetler Müdürlüğü’nün 0352 437 00 54/2420 ve 2440 numaralı telefonlarından bilgi alınabilecek.

İhale sonrası mütekellim Talas Uray Başkan Yardımcısı İsmail Güngör, satışı gerçekleşen taşınmazların Talas’ta yapılacak yıpranmamış hizmet ve yatırımlara soy olacağını belirterek alana ve satana körpe olmasını diledi. – KAYSERİ

Share: