Kayserispor, Fenerbahçe maçına odaklandı

Kayserispor Beceri Direktörü Çağdaş Atan, Fenerbahçe’ye karşı deplasmanda el ayrımsız mücadeleye çıkacaklarını fakat taraftarlarına yengi mutlu etmek istediklerini söyledi.

Atan, kulüp tesislerindeki antrenmandan evvel basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Giresunspor karşısında alınan 3-0’lık galibiyetin tadını çıkardıklarını ve çıktı Fenerbahçe maçına odaklandıklarını belirtti.

El ayrımsız fikstürle lige başladıklarını vurgulayan Atan, “Üçüncü deplasmanımız, yine ligde bökelik aktif aynı başka takıma alın savaş vereceğiz. Süssüz değil çokça. Geniş benzeri kadrosu olan takıma alın oynayacağız. Hikmet durumları gür. Bugünden itibaren analizlere başladık. Zor aynı karşılaşma olacağının farkındayız amma tığ bile artık deplasmandan tıpkı şeyler getirmeyi istiyoruz.” diyerek konuştu.

Atan, Giresunspor karşısında bu sezonki yeryüzü dolgunca futbollarını oynadıklarını ve bu oyunun üstüne koyarak lige sürmek istediklerini söyledi.

Farklı oyun dizilişleri denediklerinin altını çizen Atan, şunları kaydetti:

“imdi 2-3 parça ayrımlı oyun oynamaya çalışacağız. Giresun maçında farklı dizilişimizi gösterdik. Bu hafta birlikte tıpkısı sürprizimiz türlü. Rakibin durumuna bakarak, presine göre, yaptığı baskıya göre, aldığı pozisyona göre tıpkısı baziçe planı belirleyip Fenerbahçe maçına amade hale gelmeye çalışacağız. Beşiktaş maçında gür oynadık, Başakşehir maçının önce yarısı yapışık değildi. Giresunspor maçında isteğimiz oyunu oynadık. Bu maçtaki 3’üncü gol öncesinde mızıka 25 pas yaptı. Önde olmamıza karşın geriye çekilmedik, pozisyona girmeye bitmeme ettik. Oyuncularımız mebzul tepki veriyor. Onlardan haddinden fazla memnunuz.”

Takımın mefret isimlerinden Gustavo Campanharo ise Modern Atan’la gelişigüzel gelen bakir sistemi cümle anlamıyla uygulayabilmek amacıyla ellerinden geleni yaptıklarını aktardı.

Campanharo, Fenerbahçe karşısında iyi tıpkı savaş ortaya koyup Kayseri’ye 3 puanla dönmek istediklerini dile getirdi.

Kaleci Bilal Bayazıt bile “Giresun maçında çok bol oynadık ve hocanın istediklerini yaptık. Sisteme alışıyoruz, bunu devam ettirmeye çalışacağız. İnşallah bu hafta Fenerbahçe maçında birlikte benzeri sistemle, bir güvenle puanları alacağımıza inanıyorum. Bu oyunla değme takıma karşı kazanabiliriz. Kâfi ki hocanın istediklerini yapalım ve inanalım.” şeklinde konuştu.

Antrenman

Yukatel Kayserispor, Spor Ayak Süper Lig’in 5. haftasında 3 Ilkgüz Cumartesi günü Fenerbahçe’ye misafir olacağı müsabakanın hazırlıklarını sürdürdü.

Kulüp tesislerindeki alıştırma, ustalık direktör Çağdaş Atan yönetiminde gerçekleştirildi.

İdmanda, istinas ve istasyon çalışmalarının peşi sıra mikro alanda çift kermen maç oynandı.

Sarı-kırmızılı kadro, hazırlıklarına yarın devam edecek.

Share: