Kırıkkale’den bodur kısa

Kırıkkale’nin Bahşılı ilçesinde mahallelere sıcak asfalt serme çalışmaları başladı.

Atadönmez Mahallesi’ndeki çalışmaları inceleyici Şehremini Recep Zafer Uğurlu, AA muhabirine, şehremaneti adına yürüttükleri ziyaret ve çalışmaların ardından sıcak asfalt realizasyon ettiklerini söyledi.

İlçedeki boğuk bölgelere hamam asfalt sermeye başladıklarını anlatan Tekin, “Kestirmece 2 bin 300 metrekarelik aynı alanda sıcak asfalt çalışmasını başlatmış bulunuyoruz. Daha önce kilit parke taşı döşenen ve kapalı olan alanlarda faaliyet yapıyoruz. Buradaki parke taşı taşlarını kaldırıp ihtiyaç olan bambaşka yerlerde kullanıyoruz. Bu alanlara da yunak asfalt seriyoruz. İlçemizin bağırsak yollarında bu çalışmalarımız bitmeme edecek. Hamam asfalt temini konusunda Milletvekilimiz Ramazan Fert, İl Başkanımız Mustafa Kaplan ve bindi olan herkese teşekkür ediyoruz.” diyerek konuştu.

Yahşihan ilçesinde kantin denetimi

Yahşihan Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Zabıta Müdürlüğü ekiplerince meslek kantinlerinde hıfzıssıhha ve sağlıklı gıda satışı denetimi gerçekleştirildi.

Yeni eğitim yılının başlamasıyla polis ekipleri, ilçedeki önceki, ılımlı ve lise düzeyindeki okullarda bulunan kantinlerdeki denetimlerde özellikle hijyen konusuna evleviyet veriyor.

Kantin işletmecilerini zararlı mahsulat satmamaları konusunda uyaran ekipler, çocukların sağlığını zılgıt edebilecek basak altı, menşei belgisiz ya dahi tarihi önceki kitap satışı olup olmadığı kontrol etti.

Denetimlerde, eksiği olan kantin işletmecileri uyarılarak, eksiklerini gidermeleri amacıyla süre verildi.

Share: