Manisa’da 54 STK’dan Gülşen’e aksülamel

Manisa’da 54 sivil cemiyet kuruluşunun meydan aldığı Manisa Sivil El Birliği Platformu (MASİDAP) aracılığıyla yapılan eş açıklamada hanende Gülşen’in ayrımsız konserinde mortocu hatiplilere yönelik sarf ettiği hakaretlere anif reaksiyon gösterildi.

Işyar Sen, İlim Ifşa Cemiyeti, Ensar Vakfı, TÜGVA, Manisa İnsani Arkalama Vakfı, Türkiye Eş Meclisi’nin da aralarında bulunduğu 54 sivil toplum kuruluşundan oluşan, Manisa Sivil Tesanüt Platformu (MASİDAP) hesabına ahit sözcüsü yerine açıklama özne Memur-Sen Manisa İl Temsilcisi ve Yetişek-Bir-Sen Manisa Ofis Başkanı Mutlu Öner, “Içtimai aktöre, edep, örf-adet, matlup ve değerleri dikkate almayan, milletimiz nezdinde ayrımcılık ve sınıflandırmayı körükleyen, milli ve manevi hassasiyetlerimizi bağırsak dünyasındaki takanak ve inanışlar ile ihlal eden aynı şahsın İmam Dil Cambazı camiasıyla ilgilendiren insani ölçülere sığmayan beyanlar ile iftira ve taşlama boyutu kazanan söylemlerini kabul etmiyor, kendisine reddetme ediyor ve bu beyanların şahsiyetini ortaya koyduğunu tabir ediyoruz. Şahsın hezeyanlarına cebin başlatılan türel süreci yakından izleme ediyoruz. Kuruluşundan bu yana ülkenin milli ve manevi değerleriyle donanmış nesillerin yetiştiği, aziz milletimizin ayn bebeği olan İmam Dil Cambazı okullarımızın çıkışlı ve mensuplarına yönelik tezyifkâr ve ötekileştirici sözlerin sarf edilmesi asla kabul edilemez. Bu üzere şahısların bed propagandalarına ve muhtel tahrilli gündemde kalma amaçlarına gereç yapılmasına asla izin etmeyeceğiz.” dedi.

“Toplumu ayrıştıran şarkıcılara okazyon tanınmamalı”

Aynı çerçevede şehzadeler şehri Manisa’da geçmiş gündeme gelen Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Manisa ve ilçelerinin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı dolayısıyla planlı dinleti etkinliklerinde düz kayran kâh isimleri üstelik hayretle karşıladıklarını belirten Öner şunları söyledi: “Saruhan Bey’in kapılarını açtığı, şehzadeler, padişahlar yetiştirmiş, kadim uygarlık değerlerimizin sancaktarlığını yapmış ‘Şehr-i Saruhan’ Manisa’mızda toplumu kargaşalık edecek, seçme fırsatta eren milletimizin milli ve manevi değerlerine bodoslama saldıran, hezel fail, toplumu ayrıştıran ve ötekileştiren, yapışkan amaçlara taşeronluk eden kâh şarkıcılara okazyon tanınmasını katiyen kabul etmiyoruz. Bu tıpkısı hatır tutulması ve kent adına reddi miras anlayışıdır. Güçlük makamındakileri bu konuda daha itinalı, yerel ve milli hassasiyetleri dikkate alarak davranmaya nida ediyoruz.” – MANİSA

Share: