Martı’nın Kurucusu ve CEO’su Oğuz Alper Öktem: “Martı New York’ta Türk bayrağını dalgalandıracak”

Martı’nın Müessis akarsu ve CEO’su Oğuz Alper Öktem: “Martı New York’ta Türk bayrağını dalgalandıracak”

Tekerlekli ‘Martı’ Amerika’ya uçtu

Martı Kurucusu Öktem: “Anamal yapımızı yükseltmek üzere genişlik akıllıca ant”

İSTANBUL – Martı’nın New York Borsası’na açılması süreci için açıklamalarda bulunan Martı’nın Kurucusu ve CEO’su Oğuz Alper Öktem, “Sermaye yapımızı perçinlemek üzere en makul zaman. Martı’nın borsaya 2022 yılının 4. çeyreğinde açılmasını bekliyoruz. Ortaklık değerinin 532 milyon dolar olmasını öngörüyoruz. Brüt 280 milyon dolar kadar kaynağında bilançomuza girmesini hedefliyoruz” dedi.

Türkiye’nin önde mevrut mobilite platformu Martı, New York Borsası’na çatlama stratejisiyle ilişik detayları ve gelecek devir planlarını İstanbul’dahi düzenlediği basın toplantısında paylaştı. Martı’nın New York Borsası’na açılma süreciyle ilişkin düşüncelerini aktaran Martı Müessis ve CEO’su Oğuz Alper Öktem, “Bu hem şeriklik tarihimiz hem bile ülkemizin ulaşım ekosistemi için çokça yetişkin tıpkı dönüm noktası. Mail gelecekte, cümle erişim araçlarının elektrikli, kül elektrikli araçların de paylaşımlı olacağına inanıyoruz. Antrparantez, geleceğin şehirlerinin henüz sessiz olacağı kanaatindeyiz. Bu sağgörü ile dünyanın arz balaban mikromobilite filolarından birini kurduk. Bugüne kadar hem Martı hem üstelik tabiat için yapabileceklerimizin elden onda birini gerçekleştirdik. New York’ta üstelik Türk bayrağını dalgalandıracak olmaktan hava duyuyoruz ve üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız. Cemi gücümüzle çalışmaya bitmeme ediyoruz” dedi.

“2022 yılını 23 milyon dolar ile kapatmak kabilinden hedefimiz var”

Oğuz Alper Öktem, “Bölüt açılmayla gelişigüzel filomuzu büyütmek, elan de erişilebilir olmayı hedefliyoruz. Martının şeriklik değerinin 532 milyon dolar olmasını, bürüt 280 milyon dolarlık kaynağında bilançomuza girmesini bekliyoruz. Martının zaman 5.6 milyon kullanıcısı ve 46 bin araçlık filosu var. 2022 yılını 23 milyon dolar ile durdurmak kabilinden hedefimiz var. Martı’nın borsaya açılış tarihinin 2022 yılının 4. çeyreğinde olmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

“Resülmal yapımızı pekitmek amacıyla yer akıllıca antlaşma”

Martı’nın, kuruluşundan beri güçlü ayrımsız büyüme ortaya koyduğuna özen çekici Öktem, “Türkiye’nin mobilite şirketi kendisine, ülkemizdeki bu nema potansiyelini çakmak namına anamal altyapımızı yükseltmek üzere doğru zamanın demincek olduğuna kanma getirdik. Paylaşımlı gezi ve mikromobilite hem dünyada hem ülkemizde sonsuz büyüyen bir departman. Bu büyümeyi karşılayacak sermayeyi temin etmek amacıyla da ABD resülmal piyasalarına ihraz ayrıcalığını yakalamayı ve peş düzem yatırımcıların desteğini almayı hedefledik. Bu hamlemizin üstelik detaylı vadeli büyüme ve sürdürülebilir muvaffakiyet üzere aynı esas oluşturduğuna inanıyoruz” şeklinde konuştu.

“Martı, insanların yevmi hayatını kolaylaştırıyor”

İstanbul gibi şehirlerin muvasala için çözümün teknolojiden geçtiğini vurgulayan Öktem, “Bizim amacımız insanların gündelik hayatlarını kolaylaştıracak ve hareket kabiliyetlerini zahmetsizce artıracak kasaba dostu ve paylaşımlı ulaşım alternatifleri arz etmek. Bu bilinçle başladığımız yolculukta bugün Martı Türkiye’birlikte iOS ve Android mağazalarında 1 numaralı muvasala uygulaması konumunda” dedi.

“Rakiplik Kurumu süreci ile ait ayrımsız endişemiz namevcut”

Son namına Rakiplik Yerleşmiş soruşturması üzerine mütekellim Öktem, “Tığ sektörün haddinden fazla daha büyüyeceğine inanıyoruz. İşimizi geliştirmek üzere çalışıyoruz. Rekabet kurumu süreci ile alakadar benzeri endişemiz bulunmayan. Biz en yeniden bu yana işimizi bildirme adamakıllı şekilde yapmaya çalışıyoruz. Çap kurumlarının görevi işlerini boşaltmak bizimde görevimiz onlar işlerini yaparken arkalamak” diyerek konuştu.

(UGR-MFA-E)Share: