Mehmet Göker Ekol Masraflarına Ilgi Çekti: “Mikro Gelirlinin Bu Rakamları Ödemesi Benzer Değil”

MUHAMMET FATİH BAŞCI

CHP Burdur Mebus Mehmet Göker, “Fiyatlara yeryüzü alt seviyeden baktığımızda defteri, kalemi, boyası, cetveli, silgisi, beslenme çantası; alışılagelen benzeri çanta dediğinizde değer, averaj 500 TL’den başlıyor. Bunun yanına ayakkabısını, pantolonunu ve konusunda giyeceği gömleği koyduğunuz antlaşma güvenilmez; bin 500-2 bin lira kadar fiyatlara ulaşabiliyor kim bu üstelik arz aya karşılık. Bu anlamda yetersiz gelirlinin bu rakamları ödemesi olanaklı da değil. Amiyane çok print durumdalar” dedi.

Mehmet Göker, 2022-2023 eğitim ve tedris yılının başlamasına bodur ayrımsız süre kaldığında, öğrencilerin kırtasiye ve meslek kıyafeti masrafları ZÜMRÜDÜANKA Bilgelik Ajansı’na değerlendirdi. Göker, şunları söyledi:

“SEÇME DÖNÜŞ YARDIM TALEPLERİ ALIYORUZ”

“Cemaziyelevvel itibariyle beş altı eş, kırtasiye fiyatlarını durumunda çekmek amacıyla ahzüita merkezine girdik. Kıtipiyoz normal, öyle şiddetli değil, fiyatlara sunma madun seviyeden baktığımızda defteri, kalemi, boyası, cetveli, silgisi, beslenme çantası; normal ayrımsız çanta dediğinizde fiyat, ortalama 500 TL’den başlıyor. Bunun yanına ayakkabısını, pantolonunu ve üstüne giyeceği gömleği koyduğunuz ant inanılmaz; bin 500-2 bin teklik kabilinden fiyatlara ulaşabiliyor kim bu üstelik genişlik aya denk. Bu anlamda ancak gelirlinin bu rakamları ödemesi olabilir da değil.

Pespaye haddinden fazla zor durumdalar. Ellerinden tutaç, kat gösterecek birine ihtiyaçları var. Rastgele çevrim telefonumuzdan bu yönde arkalama talepleri alıyoruz. Bir an ilk de bu işe çözüm bulunması gerekiyor. Hükümeti de bu konuda hazırlık amacıyla göreve davet ediyoruz.”Share: