Mersin Ağacı haberleri! Sazak’deki çağrı merkezi üzerinden Almanları dolandırdıkları iddiasıyla 12 zanlı tutuklandı

Almanya’da durma eden Almanları, Sazak’bile kurdukları davet merkezi üzerinden telefonla arayıp kendilerini kamu personeli adına tanıtarak dolandırdıkları iddiasıyla yakalanan 31 şüpheliden 12’si tutuklandı.

Güven Genel Müdürlüğü Düzenlilik Kat Başkanlığı ile Sazak İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince 1 Ekim’da Mersin Ağacı merkezli İzmir, İstanbul, Trabzon, Denizli ve Antalya’da planlı cerrahi müdahale kapsamında 1 kişinin daha yakalanmasıyla gözaltı sayısı 31’e yükseldi.

Sazak’üstelik çağrı merkezi kurarak Almanya’daki buğulanmış Alman vatandaşları dolandırdıkları iddiasıyla gözaltına alınan 31 şüphelinin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Adliyeye gönderme edilen şüphelilerden, aralarında suç örgütü elebaşı ve yöneticilerinin dahi bulunduğu 12 zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Zanlılardan 1’i aile hapsi, 10’u adli kontrolle, 8’i bile savcılıkça başıboş bırakıldı.

500 milyon teklik değerindeki taşınmaza ahali konuldu

Operasyonda şüphelilerin aile ve hareket yerlerinde yapılan aramada, 500 bin teklik, 800 bin lira mesabesinde altın ve bezgi eşyası, 11 bilek saati, 21 dizüstü, 47 cep telefonu, 2 ruhsatsız tabanca, bir şarjör, 51 fişek ele geçirildi.

Ayrıca suçtan elde edilen gelirle ehil olunduğu belirlenen tahminî değeri 500 milyon lira olan 100 yer, gelişim yeri ve basamak tapusu ile 26 araca ahali konuldu.

Almanya’da tevakkuf fail Almanları, Sazak’da kurdukları çağrı merkezi üzerinden telefonla arayıp kendilerini kamu görevlisi yerine tanıtarak dolandırdıkları argüman edilen şüphelilerin yakalanmasına yönelik 1 Ekim’bile planlı operasyonda, Sazak, İzmir, İstanbul, Trabzon, Denizli ve Antalya’da 30 berbat yakalanmıştı.

Share: