Muş Belediyesinde yılın evvel divan toplantısı yapıldı

Muş Belediyesinde yıpranmamış yılın ilk sedir toplantısı, Belediye Başkanı Feyat Asya başkanlığında gerçekleştirildi.

Meclis üyelerinin hazır bulunduğu toplantıda, Başbuğ Asya, sabık sene yapılan çalışmalarla ait vukuf verdi.

Geçen yıldan daha domuzuna, artağan ve elan başarılı günler geçirme temennisinde bulunan Asya, şöyle konuştu:

“Kısmen salgından çıktığımız 2022’bile şehremaneti namına planlamalarımızın ötesinde benzeri mücahede sergileyerek amaçladığımız çalışmaların tümünü bitirdik. 2022’üstelik imdi alt çatı sonrası kayırıcı çatı hizmetlerimize vakar verdik. Çarkıt Erzurum ve Özgürlük caddeleri ile angajman yollarının üstyapılarının birinci aşamasını tamamladık. Kat ve kaldırım yenileme çalışmaları ile birlikte yeşil alanlar kazandırma üzerine da çalışmalarımızı sürdürdük. Lale Vadisi Parkı’mızın ikinci ve üçüncü etaplarını yaptık. Ulus Bahçemizin açılışını yaparak hizmete sunduk. Şehrimize ayrı benzeri prestij kazandıran Şehir Meydanı’mızda da son rötuşları yapıyoruz. Şans olursa önümüzdeki günlerde sizlerle birlikte açılışını yapacağız.”

Belirlenen hedefleri gerçekleştirmenin gururunu yaşadıklarını rapor eden Asya, şunları kaydetti:

“Temas alanda hizmet üretmenin gayreti içerisinde olduk. Gençlerimize istihdam alanı inşa etmek hesabına kalkınma ajansımız ile işbirliği yaparak düz yazı ettiğimiz dokuma atölyesinin yatırımcı firmaya teslim protokolünü yaparak kestirmece 200 gencimizin istihdamına önderlik ettik. Eskimemiş terminalimizin peş tarafındaki alanda spor kompleksi kurduk. Umum ekmek fabrikamızı güçlendirerek halkımıza elan akıllıca ve dimdik ekmek ulaştırdık. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştık. Vatandaşlarımızın derdi ile dertlendik.”

Yenilenebilir erke alanında da çalışmalar yaptıklarını aktaran Asya, “Bu hafta devir enerji sistemimizin ihalesini yapıyoruz. amma velakin atık akarsu arıtma tesisimizin yapımı üzere çalışmalarımız devam etmektedir. Belediyecilik tıpkı himmet, kendimizi şehrimize adama işidir. Hamdolsun kim 2022’üstelik 270 milyon teklik kendisine belirlediğimiz daha sonradan melfuf bütçe ile 430 milyon liraya çıkardığımız bütçemizi tutturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 2023 yılı amacıyla ise 890 milyon lira adına hedeflediğimiz bütçemizi dahi yatırımlarla değerlendirerek şehrimize kazandıracağız.” diye niteleyerek konuştu.

Asya, “Rastgele antlaşma yanımızda olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsında kül çap büyüklerimize, milletvekilimize, valimize, divan üyelerimize, başkan yardımcılarımıza ve düzentileme arkadaşıma teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmanın peşi sıra meclise katılan vatandaşların kâm ve önerileri dinlendi.

Share: